Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírus magas lázzal, de nem...

Vírus magas lázzal, de nem múlik el. Lehet ebből mandula műtét?

Figyelt kérdés
Már pontosan egy hete van ez a vírusos betegség rajtam. Az első három napban csak fájt a hasam, rázott a hideg, rosszul voltam. Pénteken felment a lázam 39 fokra, aztán másnap este 39,8 fokra. Voltunk orvosnál aki elküldött gégészetre, vérvételre és röntgenre. Holnap megyek. SZerintetek lehet hogy kiveszik a mandulámat? Azt mondta a háziorvosom hogy eléggé csúnya a torkom, van egy szép kist torokgyulladásom. A lázam mostmár csak 37,5 és néha - néha 36 fok között duruzsol. Ugye nem kell mandula műtét? Ennyire ugye azért szerintetek nem súlyos?:o

2014. márc. 24. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Már miért kellene ezért egyből mandulaműtétre menni?

Kell egy célzott kezelés, ami után rendbe jössz.

Ha vírusos a fertőzés, akkor gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, valamilyen fertőtlenítő torok-szájöblítő vagy fertőtlenítő szopogatós cukorka.

Ha a gyulladást mégsem vírus okozza, vagy közben felülfertőződött baktériummal, akkor pedig antibiotikumos kezelésre van szükség. És a kezelés után rendbe fogsz jönni.

Mandulaműtétet olyanoknak szoktak javasolni, akiknek évente többször visszatérő, akár évi 7-8 mandulagyulladása van. Nem szokták azt csak úgy mindenféle indok nélkül kiszedni.

2014. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ki is veszik, csak ha elmúlik az akut gyulladásos szakasz. De egyáltalán nem biztos, hogy kell. Az elmondott tüneteid inkább ellene szólnak.
2014. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

akkor MEGNYUGODTAM:) Az orvosom nem tudja mitől van ennyi ideje lázam, valami rosszra gyanakszik. Én meg eléggé hipohonder vagyok, aztán...:/ Nagyon félek hogy valamimet megműtik.xD :$$


Köszönöm a gyors választ^^

2014. márc. 24. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egy lázas betegség 3 napnál tovább húzódik, akkor az általában azt szokta jelezni, hogy az már nem csak vírusos fertőzés, hanem bakteriális. Ha eddig nem kaptál antibiotikumot, akkor valószínűleg most már kellene és fogsz is kapni. És akkor a lázad is el fog múlni.
2014. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell műteni?*w*
2014. márc. 24. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt majd az orvos eldönti, hogy kell-e műteni.

De nem valószínű. Tehát attól, hogy valakinek van egy kemény mandulagyulladása, mint most neked, azért nem szokták belevágni az emberbe rögtön a szikét.

Meg amit már valaki itt leírt, azt is csak úgy műtik, ha az rendben van, tehát nem egy jelenleg is folyó akut gyulladásról van szó.

2014. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sooha nem volt mandulagyulladásom, maximum talán egyszer kiskoromban. szerencsére ritkán vagyok beteg, de ha beteg vagyok akkor meg nagyon. Azért remélem semmi komoly nem lesz.
2014. márc. 24. 17:05
 8/8 A kérdező kommentje:
illetve nagyon köhögök.:(
2014. márc. 24. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!