Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiakarják venni a mandulámat,...

Kiakarják venni a mandulámat, mert gócos, és csúnya bőrbetegségem lett miatta, de félek hogy magas lesz emiatt a hangom. Alaptalan?

Figyelt kérdés

én úgy emlékszem, hogy barátom anyukájának kivették régen a manduláját, és vagy 2 hétig beszélni sem tudott, azután meg nyávogni kezdett, tehát magasabb lett a hangja.

Na mivel én fiú vagyok, ettől eléggé félek és emiatt nem akarom h kivegyék a mandulámat, pedig még autoimmun bőrbetegségem is lett ami már 5 hete tart és kitudja még meddig fog, és ilyen fehér izé van a mandulámban :S hétfőn megyek orvoshoz.



2012. máj. 11. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Vőlegényemnek kb. egy hónapja vették ki a manduláját, ő is félt tőle, nehogy megváltozzon a hangja, de nem történt semmi. Szerintem beszéld majd meg a dokival, hogy ettől félsz, és legalább ő is meg tud nyugtatni.
2012. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :D tényleg csak ettől félek, és ha nem változik a hangom, akkor mindenféle képen megéri, mert így mandulakövem is lehet (ami büdös szájat eredményez) meg kitudja hányszor gyullad még be :S
2012. máj. 11. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:
A hangmagasság a hangszálaktól függ, nem a mandulától. Ha valakinek megváltozik a hangja, ott más okot kell keresni (izomkényszertartás stb.). Alaptalan a félelmed, jobb ha kiveszik!
2012. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

autóimmun bőrbetegséged van és te a hangszálaidat félted?

vetesd ki, egy gócos mandula sok mindent tartalmazhat, akár szívburok gyulladást is okozhat. én a hangom miatt aggódnék a legkevésbé. sosem kellemes, de rutin műtét, valószínűleg olyna doki fogja csinálni akinek legalább minden második műtétje ilyen fajta.

2012. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!