Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S Pánik betegség vagy...

S. O. S Pánik betegség vagy sem? Mitralis prolapsus-ban szenvedek, illetve szapora a szívverésem.

Figyelt kérdés
Kardiológián voltam szív ultrahangon,meg 24h holter volt rajtam,azt mondták minden rendbe van... ezen kívül volt teljes vérkép,pajzsmirigy vizsgálat stb.. Tehát nagyjából minden olyan vizsgálatot elvégeztek,amik a panaszaim miatt kelletek! Mivel az eredmények jók lettek,ezért maradt a pánik betegség! A szapora pulzusomra bizoprololt szedek,(ami nem nagyon hat),illetve frontin 0.25-et alkalmanként! De úgy képzeljétek el,hogy napi szinten rosszul vagyok,úgy kezdődik az egész hogy elkezd erősen verni a szívem,majd gyorsan, ettől elkezdek félni,hogy most mi lesz,utána remegek,szédülök,kiszáradok,furcsa érzés van a testembe és várom,hogy mi fog történni, s ha ez még nem elég még ráadásképp még gyorsabban kezd el verni a szívem, olyan erősen és gyorsan,hogy az leírni nem tudom,ilyenkor a mellkasomat markolászom,hogy ne érezzem olyan erősnek a szívverésem. Ilyen rohamom 2 napja volt,egyedül voltam Pesten,és magamra hívtam a mentőt,ami 40 perc múlva érkezett ki gondolhatjátok,hogy mit érezhettem! Utána lementem a háziorvoshoz elmeséltem,hogy mi történt,és szeretnék másik gyógyszert mert a mentős is mondta,hogy ez elég gyenge gyógyszer,mint aki meg sem hallotta! Egyszerűen senkit nem érdeklem, sem a családomat,sem az orvosokat mindenki csak leráz! Valaki adna valami ötletet,hogy kihez menjek,mit csináljak? Hogyan gyógyuljak meg? Nem lehet így a minden napjaimat élni! Szörnyű!! Ilyen rohamokkal,meg rosszullétekkel!! Nem bírom elviselni! Írjatok,hogy ti hogyan viselitek! Hogy tudjátok legyőzni! Köszönöm!

2014. márc. 28. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék olvasni - tudom, hogy wikipedia meg mittudomén, de le van írva összefoglalva.


A pánikbetegség jellemzően este, főleg lefekvés előtt jelentkezik általában tudtommal. Márpedig első kézből tudom.

Nem kell félni mindentől, úgy nem lehet élni. Én is kardiológusnál jártam először, nem talált szervi elváltozást, adott vérnyomásnaplót, egy hónap múlva visszamentem, belenézett a papírba és már küldött is a pszichiáterhez.

A bizoprolol gondolom valami szívgyógyszer-hatóanyag - ami nem fog hatni a mentális eredetű panaszok ellen igazából. A Frontin ugye nyugtató, az hathat, bár mindenkinek máshogy reagálhat a szervezete. Nekem például a Xanaxtól rosszabb lett, mármint a pszichiátertől kapott másik gyógyszerrel együtt szedve erősödtek a tünetek. Aztán a Xanax helyett elkezdtem mást szedni és jobb lett valamennyivel.

Aztán munkát váltottam, leálltam teljesen a koffeinről (se kóla, se kávé, se energiaital) és végül abbahagytam a gyógyszereket is teljesen és megvagyok, semmi bajom.

Elsősorban az utóbbi bekezdésben leírt dolgok használtak.


De látogass meg egy pszichiátert, meséld el mi a bajod pontosan és megbeszélitek mi legyen.

2014. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Pszichiáternél is jártam már,meghallgatta a panaszaim és ennyi! Őt se nagyon érdekeltem! Valahogy én mindig az olyan orvosokat fogom ki, akik a legrosszabbak...
2014. márc. 28. 15:06
 3/5 anonim válasza:

Én kihagyásokat/extrákat éreztem, ezért mentem el kardiológushoz, mert ezek egyre gyakoribbá váltak, ahogy öregszem. Ott megállapították, hogy mitralis prolapsusom van, ami nem betegség, meg kell tanulni nem foglalkozni vele és agyalogni rajta.


Sajnos a kettő összefügg, mondhatni, öngerjesztő folyamat: mivel ritmuszavart okoz ez a billentyűhiba, az ember bepánikol tőle, a pánik viszont éppen kedvez a ritmuszavarnak, és így tovább. Éppen ezért az a legfontosabb, hogy próbálj meg nem megijedni. Első néhány alkalommal valóban ijesztő lehet, de látod, hogy úgysem történik semmi, így megnyugszol utána. Amikor én rendeztem magamban, hogy ez lényegében pszichés eredetű és nincs miért pánikolni, azóta nagyjából meg is szűntek ezek az érzések.


Saját tapasztalatom alapján fontos az is, hogy pihenj/aludj sokat, próbáld meg nem stresszelni magad. Nálam pl. egyértelműen a hét második felében jönnek elő a kihagyások/extrák, amikor már fáradt vagyok, mivel hétköznap hajnalban kell kelnem, nem tudom kialudni magam rendesen, csak hétvégén. Én Nebibetát kaptam rá (naponta felet), mert nekem is tachikardiával jár ez a dolog.


Remélem, segíthettem.

2014. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem nem ennyire durva,de nekem is gyors a pulzusom,de én nem érzek szívdobogáaérzetet,csak ritkán.Menj el sportolni,persze fokozatosan és ne szedj szívgyógyszert!!Próbáld meg elterelni a figyelmedet..engem is mindenki elhajtott ne aggódj!Egy legyen a szemed előtt,hogy ezt csak te magad fogod tudni leküzdeni!Zárd ki az összes stresszes dolgot az életedből és élj!!
2014. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Hogy vagy azóta?

2023. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!