Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megharapott a macska, érdemes...

Megharapott a macska, érdemes elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ölembe volt, cirógattam, és utána ráharapott a kezemre. Egyáltalán nem mély két piros pont és 2 halvány csík látszódik, ahogy végighúzta a fogát rajta a kézfejemen. Egyből lefertőtlenítettem, nem is dagadt fel. Érdemes lenne azért elmenni orvosnak megmutatni, esetleg tetanusz, vagy nem?

2014. márc. 28. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Kis kavar van a kérdés meg a kulcsszavak között. Veszettségtől nem kell tartanod, ha oltott a macska (feltételezhetően az). A tetanusz sem tűnik szükségesnek ilyen kis seb esetén, de ha téged megnyugtat, nem kerül semmibe elmenni az orvoshoz és megmutatni. Jó eséllyel ő is azt mondja, hogy felesleges.
2014. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
igen ez nagyon komoly probléma évente sok milliárd ember hal bele az efféle traumába
2014. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tetanusz: nem tudom, honnan veszitek azt, hogy a seb méretétől függ. Ha szúrt sebről van szó, az kicsi, de mély (ugye a macska foga beleszúr a bőrbe), ezért harapásnál ha nem felületi karcolás tényleg, akkor a tetanusz eléggé szükséges. Amennyiben nem kaptál öt éven belül tetanuszt, érdemes lenne beadatnod a "két piros pont" miatt, a biztonság kedvéért.
2014. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!