Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumtól felpuffadtam....

Antibiotikumtól felpuffadtam. Meddig tart és mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 napja szedem napi 2x Curam Duo 1000mg antibiotikumot és felvagyok puffadva tőle. Joghurtot eszek minden mennyiségben, mindennap.

Mit tegyek ellene? Mennyi ideig fog tartani ez a mellékhatás?


2014. ápr. 11. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem inkább a minden mennyiségű joghurttól vagy felpuffadva
2014. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A joghurtot hagyd el és helyette vegyél a patikába probiotikumot.

Az élőflórás joghurtok is tartalmaznak jótékony baktériumokat, ami jó a bélflórának, viszont egy antibiotikumos kúra alatt annyira tud sérülni a normál bélflóra, hogy a joghurt vagy bármilyen élőflórás tejtermék nem tartalmaz annyi jótékony baktériumot, hogy az helyre tudja állítani. Viszont a probiotikumok igen.

Szóval vegyél azt a patikába. És ha legközelebb antibiotikumot kell szedned, akkor pedig a kúra elejétől kezdve már szedj probiotikumot és akkor meg tudod előzni az ilyen panaszokat.

2014. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy minden mennyiségben?

Lehet, hogy túl nagy az a mennyiség. A tejtermékeket nem mindenki bírja nagyobb mennyiségben.

2014. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
5 6 pohar joghurtra gondolok
2014. ápr. 11. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól puffadtál fel, nem a gyógyszertől.

Ne egyél ennyit. Max. 1 pohár naponta.

2014. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!