Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet, hogy antibiotikumt...

Hogy lehet, hogy antibiotikumtol sem mulik a fulfajas, fuldugulas egy het utan?

Figyelt kérdés

Holnap lesz egy hete hogy antibiotikumot szedek a fulemre, mert megfaztam es rament, ugyeletre kellett mennem ott irtak fel Sajnos ez mar 2honap alatt masodjara tortenik meg. addig soha nem volt fulproblemam. Most nem akar elmulni antibiotikumtol sem, meg fulcseppet is hasznalok.Bevan dugulva es feszul is kicsit, csak picit faj, de nagyon zavaro.

Volt mar valaki igy? Mit lehet Tenni?

Curam duo-t szedek napi2-szer, holnap fogy el es sajnos nem jottem helyre.


Szomoru vagyok, hogy mindig ramegy a fulemre a megfazas. Babat is szeretnenk, de igy hogy merjek vallalni.


2013. dec. 27. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet,h vírusos. Akkor az antibiotikum nem ér semmit. Ha a házi orvosi ügyeleten írták fel a gyógyszert, akkor menj el inkább fülészetre, szakrendelésre (holnap). Éjjel próbáld meg melegen tartani a füled (pl. sóval).
2013. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy irtal.

Nem haziorvos irta fel, ful-orr gegesz.

es ha virusos mivel kell kezelni, esetleg nemtudod kedves valaszolo?

Sajnos, holnap is csak ugyeletre lehet menni, oda meg csak akkor mennek ha nagyon nagy a baj.

2013. dec. 27. 23:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek, hogy ne a megfelelő antibiotikumot kaptad.

Egyébként a vírusra tényleg nem jó az antibiotikum, de a szövődményre (és a fülfájás az!) igen, és arra kell is szedni.

De az is lehet, hogy a megfázásnak ehhez semmi köze, hanem valami más probléma van a füleddel.

2013. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kezdetben jobban voltam, mostis jobb mint amikor ugyeletre kellett mennem. De tegnap este ota mintha kezdenek vissza esni a kezdeti allapotba.

Nem lehet, hogy nem eleg eros az antibiotikum, esetleg kombinalni kellene egy masikkal?

2013. dec. 27. 23:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Holnap menj el az ügyeletre és ott adnak másik gyógyszert. Egyébként ha van Bioptron lámpád, akkor azt használd.
2013. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Irja a mellekelt tajekoztaton, hogy jo fulgyulladasra.

Mondjuk multkor is 2feletol mult el, csak nehezen irnak fel orvosok egyszerre kettot.

2013. dec. 27. 23:26
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen lampam, csak infralampa. Ez miben jobb annal? Meg nem hallottam rola, nem ismerem, azt viszont latom, hogy nem olcso darab.
2013. dec. 27. 23:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyanezt az antibiotikumot használtad az előző fülgyulladásodra?

Mert az lehet, hogy ugyanaz a gyulladás jött vissza, mert nem sikerült teljesen kiirtani. És erre az antibiotikumra meg rezisztens lett. Igen, simán lehet, hogy kombinálni fog kelleni másik antibiotikummal, vagy simán másikat kapsz helyette. Menj vissza az orvoshoz, recept nélküli szerekkel teljesen esélytelen lennél, ha az antibiotikum se használ.

2013. dec. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Valoban ugyanazta az antibiotikumot kaptam, de miutan befejeztem az elso gyulladas utan tovabbra sem maradt minden rendben. De az orvos azt mondta nem lat semmit, pedig szerintem sem irtottak ki rendesen.

Sajnos ugyanoda nem mehetek vissza, csak januar8-tol rendel.

A masodik gyulladassal meg ugyeleten voltam.

szerinted menjek egy masik ful-orr gegeszhez?

A problema sz hogy voltam masoknal is, de azok mind haza kuldtek gyogyszer nelkul, hogy magatol elmulik, aztan ugyeletre jutottam, mar 2-szer megjartam igy.

ezert nem is tudom hova lehetne menni, ahol csinalnak is valamit. Esetleg nem tudsz javasolni valakit? Priviben is irhatsz, megkoszonnem!

2013. dec. 28. 10:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajna nem ismerek fül-orr-gégészt. Sztem keress másikat és mondd el neki, hogy már kétszer így jártál.
2013. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!