Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikumtól, vagy vírustól...

Nabilah kérdése:

Antibiotikumtól, vagy vírustól van hasmenésem?

Figyelt kérdés
Megfáztam,múlthét hétfőn.Akkor kezdődött egy laza széklet,napi 2 volt.Pénteken elmentem orvoshoz,kaptam antibiotikumot,amit hétvégén beszedtem/Augmentin/.Majd most hétfőn,minden előzmény nélkül,tehát nem görcsölt a hasam,és semmim sem fájt....vizes hasmenés jelentkezett...de nagyon erős vizes hasmenés...3x. Reggel 10ig tartott...utána egész nap semmi.Ettem rendesen,de semmim sem fájt,és egész nap nem volt hasmenésem. Viszont ma reggel megint volt kétszer...de szintén semmi hasi görcs,semmi hányinger....nem rossz a közérzetem sem. Holnap viszont elutaznék nyaralni...elmenjek így? Nem szeretném ha valaki elkapná,vagy ez nem fertőz,csak az antibiotikumtól van?Szedek normafloret.
2013. okt. 8. 08:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Antibiotikumszedés közbeni-utáni hasmenéssel el kell menni orvoshoz (méghozzá sürgősen), mert álhártyás vastagbélgyulladás tünete is lehet, ami potenciálisan halálos betegség. Mindenképpen látogasd meg az orvosod még a nyaralás előtt, és beszéld meg vele, hogy mit gondol.
2013. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!