Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5 hónap alatt 10kg fogytam....

5 hónap alatt 10kg fogytam. Kóros?

Figyelt kérdés
Eredetileg 58 kg voltam (157 cm) december-januárban 5 kg fogytam a vizsgaidőszak miatt, ez teljesen normális nálam, minden vizsgaidőszakban így volt, csak utána mindig visszajöttek a kilók. Eldöntöttem, hogy odafigyelek arra, hogy mit eszem és mennyit, hátha sikerül tartanom a súlyomat. Február végére leadtam még 3 kg. Most már csak 48 kg vagyok, de úgy gondolom nem eszem annyival kevesebbet, hogy továbbra is fogynom kéne, csak nem szeretnék visszahízni. Nem sportolok semmit és nem végzek fizikai munkát. Szerintetek ez a fogyás utalhat valamilyen betegségre vagy teljesen normális? Amúgy semmilyen más panaszom nincs és jól érzem így magam a bőrömben.
2014. ápr. 20. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben vagy. Pihenésként azért hosszú sétákat beiktathatnál, hogy meglegyen egy minimális mozgás. :)
2014. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem normális 10 kg fogyás úgy, hogy nem tettél érte. Egy kivizsgálás azért nem ártana.
2014. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Úgy hogy nem sportolsz 3s nem is diétázol nem normális.
2014. ápr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

20:48

Mi az, hogy nem tett érte? Mi az, hogy nem diétázik? Normálisan eszik, és nyilván kevesebbet. Tök egyértelmű, hogy hogy tudott fogyni.

2014. ápr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem szándékos, akkor nem igazán normális. Már eleve onnan kezdve, hogy a felét a stressz hatására adod le. Tehát az első 5 kiló sem az. Kérdés, hogy az "odafigyelek arra, hogy mit eszem és mennyit" pontosan mit jelent nálad. Ennyiből nem derül ki. Ha ez az odafigyelés túlzott méreteket ölt, és túl sokat foglalkozol a kilóiddal, akár táplálkozási zavaros betegségbe is átcsaphat a dolog. Tehát most már kezdjél odafigyelni arra, hogy tovább ne fogyj.


Töltsd ki ezt, és nyomd meg a gombot: [link]

2014. ápr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor eszem, ha éhes vagyok, egy nap általában elég egy zsemle és egy tál főtt étel. Nem eszem péksütiket, kekszeket chipset stb. és a cukros üdítőket is mellőzöm. Régebben szerettem film nézés közben nassolni, ezzel is teljesen felhagytam. Ha pedig tudom, hogy nem vagyok éhes, csak a "szemem" enne, akkor is visszafogom magam.
2014. ápr. 21. 07:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Az első 5kg fogyás csak számomra normális, teljesen megszokott dolog nálam, hogy vizsgaidőszakban fogyok, ugyanis a stressztől egyáltalán nem tudok enni. Ezen nem tudok változtatni, de tudom, hogy nem egészséges. Most csak arra lennék kíváncsi, hogy ennyi étel lehet, hogy nem elégíti ki a napi kalória szükségletemet és azért fogyok, vagy ennyinek elégnek kellene lennie, és más van a háttérben?
2014. ápr. 21. 08:01
 8/9 anonim válasza:

Így már más.

Ez valóban nagyon kevés.

Fehérjét se nagyon eszel szóval az izmaidból is veszthettél

2014. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Naponta minimum 3x egyél, reggelit, ebédet, vacsit, de jobb ha ezen felül még tízóraizol és uzsonnát is eszel. Ez utóbbi kettő pl. gyümölcs, ha nagyon egészséges életmódra törekednél... De minimum a napi 3x-i étkezés, az még úgy normális.
2014. ápr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!