Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dohányzástól lehet fogyni?...

A dohányzástól lehet fogyni? Azért kérdezem, mert én 2 hónap alatt fogytam 3-4 kilót.

Figyelt kérdés

Igaz ugyan az is, hogy másfél éve cigizek, viszont a fogyás csak 2 hónapja kezdődött. Előtte hiába dohányoztam, állandóan ilyen 64-66 körül volt a súlyom. Azonban 2 hónapja elkezdtem fogyni, és most vagyok 61-62 körül. :S Az étkezésem nem változott, ugyanúgy eszek mindent, amit tudok, mint korábban. Amúgy 176 cm vagyok.


28/F


2012. nov. 13. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A nikotinnak van étvágycsökkentő hatása, de a dohányzás amúgy nem fogyaszt. Akik abbahagyják a dohányzást viszont általában többet esznek, ezért híznak el sokan.
2012. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, csak akkor ha jóval többet szívsz, mint előtte.Nem emelkedett meg az utóbbi időben az elszívott cigaretta mennyisége?
2012. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Háááááááááát... kb. 3-4 hete akadt olyan nap, mikor elment majdnem 1 doboz is. Volt, hogy félóránként járkáltam ki. :S

De ettől eltekintve másfél éve többnyire olyan napi 5-10 szál a jellemző.


2 hete viszont alig szívok napi 1-2-nél többet. Előfordul olyan nap, mikor egyet sem.

2012. nov. 13. 19:06
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: nem bánnám, ha kicsit elhíznék, mondjuk egy 70 kilóra!


Eddig a legnagyobb súlyom, ami tartós is volt /tehát hosszabb ideig is tartott/, 68 kiló volt, még 2008-ban. Abban az időszakban voltam egyszer 69-70 kiló is, de csak néhány napig. Utána visszaálltam 68-ra.


Nekem az a 70 álomhatár volt, mivel genetikailag az inkább vékonyabbak közé tartozom.

Pl. 10 éve a gimiben a sok 65-70-75-80 kilós fiúosztálytársam mögött én voltam a legkönnyebb, 57-tel... :S Igaz, azóta azért megemberesedtem, ahhoz képest.

2012. nov. 13. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, (az első vagyok)szívesen cserélnék veled, illetve szó nélkül adnék a 84 kilómból akár húszat is! Nekem a fogyás megy sokkal nehezebben és még a tiszta víztől is hízok. De kétségtelen, hogy akik abbahagyják a dohányzást, főleg ha erős dohányosok voltak, szinte kivétel nélkül elhíznak. A nikotinnak (és a sok mindent tartalmazó füstnek)jelentéktelen étvágycsökkentő hatása van, viszont maga a dohányzás egyfajta elfoglaltsággal jár a kezednek és a szádnak egyaránt. Sokan ezt evéssel pótolják, illetve esznek valami édességet, hogy ne kívánják a cigit. Viszont ha tovább fogysz, csináltass egy laborvizsgálatot (a háziorvos ad beutalót), hátha valami gubanc van a háttérben. Jó egészséget!
2012. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Kössünk egyezséget! Adsz belőle mondjuk 10-et. Így te is leszel 74 kiló, és én is olyan 73-74 körül. Az azért már nem olyan rossz egyikünknek sem. :D :)


Egyébként erre én is gyanakodtam, hogy hátha valami van a háttérben, mikor láttam, hogy milyen hirtelen lefogytam. De megnyugtattak, hogy valószínűleg csak a cigi lehet. Mindössze most jelentkezett a hatása.

Viszont valamennyit híztam az elmúlt napokban. Elkezdtem szedni a Béres cseppet is, és napi 1-2 szálnál nem szívok többet. Így most kb. 62,5-63,5 vagyok.

2012. nov. 15. 09:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, te amúgy milyen magas vagy?
2012. nov. 15. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!