Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vércukorszint mérővel meglehet...

Vércukorszint mérővel meglehet állapítani hogy valaki cukorbeteg-e?

Figyelt kérdés
A tünetek eléggé rám illenek,van 1 vércukorszintmérő,nem az enyém de azzal megtudnám nézni,de nem tudom milyen érték lenne a normális és hogy egyáltalán meg lehet -e vele nézni.
2014. ápr. 22. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Reggel éhgyomorra kell mérni először, 3,5-6,0 között kell lenni. Ha nem ennyi, akkor az már gyanús, orvoshoz kell fordulni.

[link]

2014. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem,holnap reggel akkor megnézem,köszi a választ.
2014. ápr. 22. 15:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Tesztcsík kell hozzá.Kinek a mérője amúgy?
2014. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 B.Ági ***** válasza:
A tesztcsík drága dolog /a kisebb adag is 25 darabos/és néhányezer forint. Jobban jársz, ha a háziorvosodat megkéred,hogy mérje meg a cukrod.
2014. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az is gyanus lehet, ha most megméred,és nagyon magas. Reggel újra, és ha magasabb, mint ami éhgyomorra elő van írva, akkor irány a doki.Van 2 tesztcsík? Ha ilyen tizen, huszon, vagy afeletti érték van, akkor reggel mindegy mi lesz az eredmény, szerintem ígyis-úgyis kimondható, hogy cukorbeteg vagy.
2014. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy időben, amikor cukorgyanús voltam, és a dokim lebetegedett,és nem volt helyettese(az meg előtte lett öngyilkos), az akkori barátnőm mérte és naplózta (neki volt gépe, cukormérő gépe mármint), aztán elvittem dokihoz, ő elküldött vérképre, és ott végül nem igazolódott be a gyanu. Bár azóta is sokat vagyok szomjas, és azóta többször voltam vérképen(igaz cukorterhelésesen soha, de a dokim az SE cukor-t mindig bejelöli a laborkérő lapon.)Vagy az nem mérvadó?
2014. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Reggel éhgyomorra 3.9-5.5 értékek a jók. Vannak laborok, ahol kicsit tágabbak a határok, még a 5.9-ig elfogadják, de az mindenképpen jobb, ha 5.5 alatt van. Ha 6.0 és 7.0 között van, az emelkedett éhgyomri vércukorértéket jelent. Az már nem egészséges, de még nem feltétlenül cukorbetegség, viszont valami baj van a szénhidrát anyagcserével, úgyhogy azzal is kezdeni kell valamit, mielőtt cukorbetegség lesz belőle. Ha 7.0 felett van az éhomid, az már cukorbetegség. A másik dolog, hogy napközben evés után soha nem mehet 11.1 fölé, mert az is cukorbetegségnek számít, akármit is ettél, egészséges emberben egyszerűen nem megy olyan magasra.


De azt tudnod kell, hogy ha otthon normális értékeket mérsz is, attól még fennállhat nálad az inzulinrezisztencia, ami a cukorbetegség "előszobája". Ezt cukorterheléses vizsgálattal laborban tudják csak megvizsgálni, mert otthon az inzulin szintjét nem tudod mérni. Márpedig az inzulin az, ami segít "eltakarítani" a cukrot a véredből, úgyhogy ha annak a szintje nem jó, akkor előbb-utóbb cukorbetegség lesz abból is, ha nem kezelik.

2014. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A mamámé volt,ő cukor beteg volt.van hozzá tesztcsík is.

Tudom hogy nem 100% biztos ha ezzel meg nézem,de ez is valami.

2014. ápr. 22. 20:34
 9/12 B.Ági ***** válasza:

Én már 3 éve 2-es cukros vagyok.A biztonság kedvéért naponta mérem a cukromat /éhomi/Nagyon változó, mert rengeteg mindentől függ a mért cukor. Időjárástól, frontátvonulástól, pillanatnyi idegállapottól, a kipihentségtől és még rengeteg mindentől függhet.

Úgyhogy szerintem nem szentírás, hogy csak 5,5 ill.6,00 közt lehet a jó érték.

Szerintem a 6,2-6,3 is még elfogadható érték,ha ez néha előfordul.

2014. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 B.Ági ***** válasza:
Különben nem kell a cukrosságot tragédiaként felfogni, de nagyon komolyan kell rá figyelni, mert egy nem karbantartott cukosságnak rengeteg, nagyon komoly hatása lehet. A legtrébb dolog, hogy ezeket a mellékhatásokat jó ideig nem lehet érezni, de amikor már érezhető, akkor már többnyire késő.
2014. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!