Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegek! Mennyi volt a...

Cukorbetegek! Mennyi volt a vércukrotok mikor kiderült a gond? Tünetek?

Figyelt kérdés

Hogyan derült ki, véletlen labor, vagy a tünetek, esetleg a szövődmények miatt (milyenek)? Ha mérték, mennyi lett a HbA1c-tek, illetve az egyéb adatok? 1-es vagy 2-es típus (ezen belül csak diéta/tabletta/inzulinos)? Korotok?

Egy iskolai dolgozathoz kéne, előre is nagyon szépen köszönöm.



2012. dec. 29. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Vírusbetegség miatt kórházba kerültem, már akkor látták a labor eredményből, hogy magas, de ráfogták a vírusra, hogy megbolygatta, csak hát utána se állt helyre. Akkor volt az éhgyomri 8-10 között. HbA1c asszem 7 körül volt, mivel nagyon hamar felfedezték. 1.-es vagyok, diéta+inzulin, most vagyok 24, 18 éves koro óta van.
2012. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem 11 éves koromban, azaz 6 éve derült ki. Egy átlagos vírusfertőzésem volt, antibiotikumot szedtem, majd mikor már elhagytam, sokszor kiszáradt a szám. Egy normális iskolai nap után elmentünk a háziorvoshoz, aki nem tudta megmérni a cukrom és beküldött a kórházba. Ott 32.5-öt mértek, azt mondták, a mentőnek kellett volna bevinnie. Most minden rendben van, inzulinpumpát használok, a cukraim jók, a legutóbbi HbA1c-m 5,7 volt. Néha kicsit ugrál a cukorm, van hogy nagyon magas, de általában inkább többet alacsony. Amúgy minden a legnagyobb rendben van. :)

2013. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rutin vérlabornál,7.13 volt reggel.Utána elkuldtek diabetologushoz,ehomi 6.1 volt de kaja után 12.5.Persze rogton nyilvántartásba vettek.HbA1C 4.8 volt.Ez 3 éve tortént,azota gyogyszer és diéta ami nem mindig sikerul.Edességet nem fogyasztok de a szénhidrát mégmindig sok,a kenyértol sajtoktol nem tudok megválni.Merendult a bizalmam a gyogyszerekben is,merthogy kezeletlenul sokkal jobb volt a HbA1C mint most.6.2?????Szomjazni nem szomjaztam,hizni híztam.Elotte 10 évvel terkességi cukorbetegségem volt,vagyis csak diétán alapulo glukoz intolerancia...szulés után egybol normalizálodott.Egyébként 47 évesen diagnosztizálták a 2-es tipust.
2013. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!