Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek cukorbeteg, ha egyszer...

Lehetek cukorbeteg, ha egyszeri mérésnél még 5ös volt a vércukorszintem éhgyomorra?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta tudom, vagy érzem inkább, hogy valami nem stimmel, és több mint másfél éve figyeltem fel rá, hogy mennyire hullik a hajam, már szinte a fele hajamat elvesztettem, most félhosszúra van vágva, és érzem, régebben mennyivel dúsabb és sűrűbb volt. Eddig teljesen külön kezeltem bizonyos megfigyeléseimet, hogy pl állandóan szomjas vagyok (még így is, hogy most már napi több, mint 3 liter vizet biztos, hogy megiszok, de még is állandóan szomjasnak érzem magam, kívánom a vizet és tisztára ki van száradva a szám, ilyen fura.. és ha még nem ettem elég rossz szájízem is van), nagyon sokszor zsibbadnak a végtagjaim, főleg a lábam (gyakran előfordul, hogy éjszaka arra ébredek, hogy nem érzem a lábamat, annyira be van görcsölve vagy zsibbadva), sokszor úgy érzem magam miközben megyek végig az utcán, mintha ott se lennék, előfordul, hogy elsötétül minden, szerencsére el nem ájulok, de egy kicsit meginog az egyensúlyom, és mindemellé emésztési problémáim vannak. Valahogy múltkor ráakadtam egy cukorbetegségről szóló cikkre, és ott pont ezeket a tüneteket sorolták fel! Ezért elmentem tegnap egy vércukormérésre életemben először. Délben mérték, előtte nem reggeliztem, előtte este 6kor ettem utoljára, és így 5,00 volt a vércukorszintem, tehát az elvileg teljesen normális. Mennyi az esélye, hogy mégis cukorbeteg lennék? Ha nem ez, akkor biztosan valami más anyagcserés bajom van, vagy a gyomrommal, nem tudom.. de mostmár 4 éve biztos szenvedek ilyenekkel, és ez nem normális.

2012. okt. 11. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Esély van rá, egy terheléses cukorvizsgálat mond 100%-os eredményt.
2012. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi esély. Általában 5,6-ig tekintik normálisnak az éhgyomori vércukor értéket, tehát az 5 teljesen jó. 5,6-tól 6,9-ig van a köztes zóna, és csak 7 felett beszélhetünk igazán cukorbetegségről.
2012. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de vajon mennyire megbízható info egyetlen mérés?
2012. okt. 11. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Megbízhatónak tekinthető. Csak akkor szokták ismételni, ha az értéked bekerült a problémás tartományba. De ha nem került be, akkor felesleges.


Már előbb is akartam írni, mert már a kérdés leírásánál is gyanús volt, de ez most csak megerősödött, hogy én pszichés eredetű problémát sejtek nálad.

2012. okt. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

óójaj :) köszi a választ! egyébként igyekszem nem ráparázni, csak zavar

Anno voltam egyszer a háziorvosnál, ő javasolta a teljes kivizsgálást, de hát nem jutottam el odáig végül...úgyhogy még mindig itt tartok

2012. okt. 11. 23:03
 6/6 A kérdező kommentje:

annak mindenesetre örülök, hogy nem vagyok cukorbeteg

azért kérdeztem, mert páran írták, hogy többször szokás megmérni, hogy pontos képet adjon. nem értek hozzá, a mérést is egy gyógyszertárban csinálták, nem szoktam orvoshoz járni egyáltalán.. van jobb dolgom is:D

2012. okt. 11. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!