Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kihez forduljak ha azt érzem...

Kihez forduljak ha azt érzem nem tudok nyelni, vagy mit tegyek hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Olyan érzésem van mintha gombóc lenne a torkomban. Félek ha ennem kell, mert attól tartok nem tudom lenyelni az ételt. Meg olyan érzésem van mintha ragasztót nyeltem volna. Ez mitől lehet? Egy ideje nagyon odafigyeltem arra hogy mit eszem, és nem ettem bizonyos dolgokat amit aztán ha megkívántam szó szerint faltam. Csak akkor hagytam abba amikor már égett a torkom és nem tudtam lenyelni. Azt hiszem most közel állok a depresszióhoz is. Máskor is voltam már "mélyen" de ilyen még sosem voltam. Mintha visszarántanám magam a mélybe folyamatosan. Lehet hogy ezek a dolgok okozzák? Műzlit szoktam rágcsálni amibe ugye sok kis mag van, az akadhatott volna meg, de tegnap óta már nem ettem azt sem, ha ilyen lenne már megfulladtam volna, vagy nem? Pszichológushoz 7nél előbb nem kaptam időpontot, de ha ez nem múlik el én addig nem bírom ki, megbolondulok. Várjak vele, vagy menjek orvoshoz, de milyen orvoshoz?
2014. ápr. 25. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is voltam így,nem is olyan régen,állandóan meg akartam fulladni,végigjártam az összes orvost.

Értsd?Háziorvos,UH,vérvétel,Pajzsmirigy TSH,megint UH,Fogorvos,fül-orr-gégészet.Sehol semmit nem találtak.

Állandóan azt éreztem,hogy valami van a torkomon,pedig nem volt,csak idegi alapon bebeszéltem magamnak.

Nem volt jobb dolgom,és túlságosan sokat foglalkoztam magammal.

Szerintem neked is idegi alapon van ez,valamitól szorongsz,pánikolsz,félsz.

Próbáj meg nyugtató teákat inni,menj el sétálni,hallgas zenét,csinálj olyan dolgokat ami kikapcsol.

Igyál nagyon sok folyadékot,mert a kaparászó érzés a torokban attól is lehet,hogy nem iszol eleget.

Remélem tudtam segíteni.

2014. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!