Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexia? Segítség?! (hosszabb...

Anorexia? Segítség?! (hosszabban lent)

Figyelt kérdés
160 cm vagyok, és 39 kg. Az utolsó egy hónapban fogytam 4 kilót mert egyszerűen daginak érzem magam, és mert imádom a medencecsontomat. Mindenki leszól, hogy miért olyan nehéz enni, nem fogok belehalni stb.. De nem tudom rávenni magam. Képtelen vagyok elképzelni, hogy 43 kiló fölé menjek. Naponta eszek 2db almát és tornázok is. Nem tudok leállni. Szüleim nem tudnak róla és szerintem nem is érdekelé őket ha megtudnák, így pszichológustól sem tudok segítséget kérni. Szeretnék valakit , akivel megtudom ezt beszélni. Nagyon kérem, hogy trollok ne üzenjenek. Köszönöm
2014. ápr. 26. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha 43 kilósan daginak érezted magad, akkor elég súlyos testképzavarod van. Mindenképpen keress fel egy pszichológust/pszichiátert, mielőtt gallyra megy az egészséged.
2014. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Amit leírtál, azok az anorexia jellemzői :( Sajnos rövidtávon jó érzés lehet a fogyás (a koplalás elviseléséhez az agy olyan anyagot termel, ami jó érzést okoz,azért, hogy túléljen a szervezet), de hosszútávon tönkreteszi az emésztőrendszert, a szabályozórendszert, a szívet, és minden más szervet, végül halálhoz is vezethet. Mindenképp keress valaki felnőttet, (pl. tanár, edző, unokatestvér, nagyobb testvér, stb), akiben megbízol, és mondd el neki a problémádat. Elsősorban persze a szüleiddel beszélj, legalább adj esélyt, hogy érdekelhesse őket ez a dolog, és akkor máris előrébb vagy :)

Minél előbb bízd pszichológus kezelésére magad (akár először a szüleid nélkül, hátha tud tanácsot adni, miként vonhatod be őket), mert még időben vagy, hogy ne okozzon nagyobb károkat a szervezetedben a koplalás. (az is jó jel, hogy erről fel tudtad tenni ezt a kérdést:)) Sok sikert!

2014. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!