Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha kihívom a mentőt, ők...

Ha kihívom a mentőt, ők elviszik az adott személyt valamilyen pszichiátriai intézetbe? (alul kifejtem)

Figyelt kérdés
A nagynénémről van szó, aki elmebeteg. Fenyeget engem és anyukámat, hogy megölet minket, kitapossa a belünket, nekiment nagybátyámnak, aztán ráhívta a rendőröket, hogy ő megverte. Folyamatosan zaklat telefonon, az üzenetrögzítőre üvöltözik, hogy megöl minket, dögöljünk meg és a többi. Járt pszichiáterhez, őt ma felhívtam és azt mondta, hogy mutassam meg a mentősöknek a zárójelentéseket, amiket írt róla és akkor beviszik. igaz ez? Ha igen, akkor mennyi ideig tartanák bent? tönkreteszi az egész családot, egész nap telefonál és mindenkit lejárat, az ő üvöltözésétől hangos az egész utca...Köszönöm a válaszokat.

2014. ápr. 26. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy bevinnék, azt viszont nem tudom hogy mennyi időre.
2014. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem ilyen egyszerű a megoldás. Sajnos a mentővel sem viszik el a beteget, csak ha valami történik, ha valakit tevőlegesen bizonyítottan bánt, vagy randalírozik. Akarata ellenére akkor is, csak rendőri segítséggel tudja bevinni a mentős.
2014. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a beteg beszámítható, akkor akarata ellenére nem szállíthatjuk kórházba. Nyilatkozik, hogy nem jön be és akkor otthon lehet hagyni. Ha nem beszámítható, vagy valamilyen befolyásoltság hatása alatt áll (drog, alkohol által okozott egyértelmű zavartság stb) akkor akarata ellenére akár rendőri segítséggel gyógyintézetbe kell szállítani. Pszichiátriai betegeknél gyakorlat, hogy az orvos megrendeli a szállítást a mentőktől és a helyszínen hagy egy mentési utalványt ill egy beutalót a célintézménybe. Szerintem ez utóbbi a legtisztább.
2014. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!