Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A bárányhimlőnek mik az...

A bárányhimlőnek mik az előjelei és egy bárányhimlős kisgyerek hány napig tudja megfertőzni a másikat?

Figyelt kérdés

a kistestvérem egy hete elkapta a bárányhimlőt és a barátom még nem kapta el (fiú). ma a kistestvérem a barátom közelébe volt és lehetséges hogy 1 hét után is fertőző??? mik az előjelei és hány napon belül jelentkeznek?

a baráton 17 éves és nem kapta még el a bárányhimlőt.. nagyon veszélyes ha most kapná el? milyen baja lehet ebből?



2014. ápr. 27. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én tizenévesen kaptam el és semmi bajom sem lett. Talán szarabbul voltam, mint egy 3 éves, de túléltem. Meg maradt rajtam nyoma 1 helyen, de szerencsére nem feltűnő. A barátodnak sem lesz semmi baja, ha elkapta, akkor el kell menni dokihoz és minden oké lesz.
2014. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. és én is átadhatom neki? mert egy lakásban lakok a bárányhimlős kisgyerekkel és akkor gondolom rajtam is rajtam van. tegnap előtt is a barátommal voltam tegnap is meg ma is. és ma mondta hogy fáj a feje meg rosszul van.
2014. ápr. 27. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem volt még bárányhimlős? Sokan nem tudják, a szülőket kérdezze meg mindenképp, ha még nem tette.

Sajnos hosszú a lappangási idő, akár két hét is lehet, és ez alatt is fertőzhet. Ráadásul cseppfertőzéssel, váladékkal, használati tárgyakkal is terjedhet, elég rövid idő alatt, főleg, ha picit gyengült az immunrendszer.

Kezdődhet gyengeséggel, fejfájással, lázzal, a kiütések pár nap alatt követik, de sokszor csak a kiütésekből lehet tudni.

Felnőttkorban csúnyább szövődményei lehetnek, akár süketséget is okozhat, illetve férfiaknál pláne problémás lehet, mert a fogamzóképességre is kihathat. Lehet még tüdőgyuszi, stb. Persze nem törvényszerűen, csak jobb túlesni gyerekként rajta.

Ha minden igaz, te nem nagyon fertőzhetsz, kivéve, ha övsömöröd van, de az elég ritka eset. :)

A lényeg, hogyha elkapta volna, akkor minden gyanús esetben keressen fel orvost, inkább egy felesleges látogatás, minthogy baj legyen belőle. :S

2014. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!