Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A jobb mandulámon vér és...

A jobb mandulámon vér és fekete valami van! 17/L egyedül vagyok itthon mi lehet ez? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, ő majd megnézi és ha szükséges, akkro továbbküld gégészhez.
2014. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz.
2014. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megyek de csak 10:00-tól rendel. Szerintetek súlyos lehet? :.(
2014. ápr. 29. 07:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és 3. Napja lázam is van, nem megy le 38 fok alá, pedig szedem a lázcsillapitot is, a legmagasabb ( 39,7 fokos volt) ja az estee meg úgy izzadtam, hogy ki kellett cserélnemaz ágynemű huzatot, mert olyan nedves volt, és szabályosan fáztam. Amugy tegnap voltam doktornál felirt Augmentint, és Benuront. Még egy kérdés lehet erős orrfujástól? Amugy a mandulám gennyes is, bevan dagadva rendesen, nyeléskor fáj, és a mandula tetején van a vér, nem ilyn vékonyan, hanem vastagon.
2014. ápr. 29. 08:06
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem, ha vér van a manduládon, ráadásul fekete(ami alvadást jelent, ha tényleg vér), akkor az már lehet, hogy kórházi kezelést igényel.

Menj el dokihoz, ezzel nem érdemes játszani!

2014. ápr. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elmentem a házi orvosomhoz, ahol mondta h tényleg nagyon nagyok a manduláim, de nem lát rajta semmilyen vért (gondolom lejött onnan a sok ivás, meg a köpet üritésem során. Irt beutalót a gégészetre. (azt irta a lapra: heveny mandulagyulladás, kifejezetten hypertophisalt mandulák) Ha még lehet egy kérdésem, mit csinálnak a gégészeten? (simán kivehetik a manduláimat?)
2014. ápr. 29. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak megvizsgálnak. Egy mandulaműtét nem olyan hipp-hopp megy, kivéve, ha akkorára van dagadva, hogy nem kapsz tőle levegőt, és ha nem veszik ki azonnal, megfulladsz (egy ismerősöm járt így). Ráadásul mivel még nem vagy 18, elvileg a szülőnek kell majd aláírnia a szükséges papírokat műtét esetén.

De ne aggódj, ha nem muszáj nem veszik ki, csak ha tényleg ramaty állapotban van vagy állandóan begyullad. Egy szimpla mandulagyuszi is tud csúnya lenni, de elmúlik simán! Azért ha ilyen beteg vagy, jobb lenne, ha nem lennél egyedül, vagy legalább a telód legyen kézközelben, ha rosszul lennél.

Jobbulást és ne aggódj, nem lesz semmi gond. :)

2014. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy beecsetelik, de biztosan kapsz rá gyógyszert is.
2014. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, sokat segitettek és nagyon hálás vagyok
2014. ápr. 29. 15:50
 10/10 anonim ***** válasza:
hogy vagy kedves kérdező több mint egy évvel később? :-)
2015. júl. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!