Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyen melegben nem robbanhat...

Ilyen melegben nem robbanhat fel nálam a paprikaspray utcán, ha a fekete táskámban van?

Figyelt kérdés

Táskában,ha pl:többen vagyunk,vagy bizt.helyen járok.

Van hogy órákig ott van.



2013. aug. 8. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg 50 fok felett felrobbanhat,de ezt inkább úgy tudnám elképzelni hogy pl autóban hagyod s direktbe süti a nap..nekem mindig a zsebemben van,ilyen melegben is,még nem robbant fel :) amúgy ha helyzet van,táskából elég macerás elővenni,szokasd rá magad testen/övön/zsebben hordani,de ez csak egy tanács :)
2013. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
..kiegészitem még annyival hogyha nő vagy,egy rablásnál a táska lesz az első dolog amit elvesznek tőled,ezért se abban tartsd az önvédelmi eszközeid :)
2013. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy szokott lenni ha egyedül vagyok.A táska rajtam van keresztben,ha el akarnák venni el kellene rántaniuk engem is.A 2 kezem szabad,van hogy az első zsebében van egy kezem,ahol a paprikaspray.
2013. aug. 9. 10:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Értem,akkor minden rendben van,nagyon jól csinálod ) örülök hogy figyelmet forditasz a saját biztonságodra,mindenkinek igy kellene tennie,hiszen egy ilyen ezer ft-os kis eszköz is adott esetben megmentheti az életed. Bár erre ne kerüljön sor sosem,de megtörténhet bármelyikünkel.
2013. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem robbanhat fel. Az az 50 °C az egy biztonsági adat, ezt túl lehet lépni akár 15 fokkal is. Valóban dicséretes hogy adsz egyet az önvédelemre, de azzal tisztában kell hogy légy, hogy a paprika spray-t törvényesen nem hordhatod magadnál az utcán. Tehát ha valaki megtámad és lefújod, téged is ugyanúgy meg fognak büntetni, mert paprika hatóanyagú önvédelmi gázspray-t használtál. Javaslom hogy szerezz be egy CS vagy CR hatóanyagú gázspray-t, mert azzal ha megvéded magad, nem vehetnek elő. Üdv.
2013. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt nem tudtam,h van különbség törvényesen.Utánanézek.
2013. aug. 13. 11:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen,a paprika hatóanyagú spray (OC) közterületen nem hordható,de a többi (CR, CS) meg nem ér semmit,főleg alkohol vagy drog hatása alatt álló egyeddel szemben,tehát az én meglátásom szerint inkább szabálytalan legyek,mint halott. Egy támadás úgyis általában elhagyatott helyen történik,ergo az önvédekezésre sem lesz tanú..a fejére ürited a cuccot aztán spuri amig a földön fetreng, nincs senki olyan hülye hogy ilyen esetben hivja és ott meg is várja a rendőröket,magadnak több bajt csinálsz vele.
2013. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van egyébként az előzőnek, ugyanakkor abban hogy a bedrogozott vagy alkoholos befolyásoltság alatt lévő emberekre nem hat a CS de főleg a CR, nem tudok egyetérteni. Az "illuminált" állapotban lévő emberek nem lesznek sebezhetetlenek, csak úgy érzik. A CS ugyanúgy köhögtetni fogja, és ugyanúgy blokkolni fogja a látást, a CR pedig ugyan úgy marni fogja az illető arcát és szemét. Nekem CS-em van és eddig nekem tökéletesen működött még kutyák!!!! ellen is. Ugyanakkor a legolcsóbb ilyen 700-1000 ft-os ammóniás vackoktól érdemes távolságot tartani, az igencsak gyenge és megbízhatatlan. A kérdezőnek pedig egy tanács: nem érdemes táskában tartani semmilyen körülmények között gázspray-t!! Kabátzseb vagy nadrágzseb jól beválik, de a táska macerás még ha begyakorolja is az ember.
2013. aug. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Alkoholost, drogost miért ne ütne ki?
2013. aug. 19. 14:37
 10/11 anonim ***** válasza:
nyugi kiüti.. Ez csak azért terjedt el mert aki be van ***va, annak köztudottan nagyobb a fájdalomtűrése. (Superman feeling :D ) De ettől a látása és a légútja ugyanúgy sebezhető marad, csak jóféle gázspray kell, ezért írtam a CS-t és a CR hatóanyagút, mert ezek nem csak legálisak, de a CR még erősebb is mint a Pepper. Üdv.
2013. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!