Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a szívem (lent)?

Toth.peter kérdése:

Fáj a szívem (lent)?

Figyelt kérdés

Heti 5 nap edzés (5*1,5 óra). Már ez a baj rendszeres, ha megállás nélkül edzek olyan 45-50 percet, akkor ilyen szúró fájdalmat érzek a szívemben. Tesi órán is elő szokott jönni,

leginkább futásra jön elő, de elég változó. Jövő héten megyünk a sportkórházba terheléses EKG-t csinálni. Valami ötlet, hogy mi lehet ez? "Paramétereim": 203 cm magas vagyok, 85 kg (doki szerint alacsony a testsúlyom, de hiába eszek 1,5-2 kilót naponta, nem hízok), Viszonylag magas a vérnyomásom (120 az átlag). 14/F. Utóirat: Régen fociztam, ez akkor nem jött elő, és akkor a vérnyomásom olyan 110 volt.



2014. ápr. 30. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A vérnyomás szisztolés és diasztolés értékből tevődik össze, nem pedig egy szám.

Ha a szisztolés érték 120, az a normális érték, a 110-es diasztolés pedig már akkor is magas volt.

Szív eredetű fájdalom özön dologtól lehet, a mitrális billentyű prolapszusa igen gyakori és az szúró fájdalommal jár, ami egyszer csak hirtelen elmúlik.

2014. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak az ember magasságával együtt nőnek a szervei. Szerintem

túl messze, és túl nagy erővel kéne pumpálnia a vért. És lehet, hogy ezt nem bírja.

2014. ápr. 30. 22:53
 3/5 A kérdező kommentje:
És ez a fájdalom már 3/4 éve stabilan jelentkezik.
2014. ápr. 30. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Ha nem bírja, akkor sem kezdd el szúrni, csak az izmaid kezdened el fájni, görcsölni, mert nincs elég oxigéndús vér. Bármilyen szív jellegű fájdalom, ami fizikális megterhelésre jelentkezik, nem természetes.
2014. máj. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Márpedig terhelésre jelentkezik.
2014. máj. 2. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!