Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi van ha mégsem ez a bajom?

Mi van ha mégsem ez a bajom?

Figyelt kérdés

Elegem van az orvosokból. Most viszont megint járok egyhez mert egyszerűen nem bírok lefogyni sehogysem. Voltam vérvételen és jövőhéten megyek vissza hogy megmondja az eredményeket. Inzulin rezisztenciára gyanakodott mind az orvos mind én és Anyukám is. Most viszont eszembe jutott, mi van ha mégsem ez? Már nem akarok orvoshoz járni, frusztrál és teljesen ideges vagyok ha csak arra gondolok orvoshoz kell mennem (persze tudom sokan félnek az orvosoktól)

Nem tudom mit akarjak... kívánjam hogy ez legyen a bajom és kapok rá gyógyszert ami segít lefogyni akkor viszont nagyon kell figyelnem az étkezésre. Ha pedig azt kívánnám/kívánom hogy ne legyen IR-em akkor megint el fog vinni Anyukám újabb orvosokhoz hogy mi a bajom. Tudom hogy segíteni akar, de nem tudom hogy mondjam meg neki hogy elegem van viszont ez akkor sem fogja hagyni...

Ha nem IR akkor mi lehet?



2014. máj. 2. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy? (bar, ha anyukad visz, akkor meg kicsi) Ne frusztraljon, fogd fol ugy, hogy inkabb most vizsgalgassanak es legyen par szar alkalom, amikor orvosnal vagy, mint mondjuk akor amikor mar gyereket szeretnel es sehogy se akar osszejonni es akkor kezdik ugyanezeket a viusgalatokat vagy ha valoban tul kover lennel es emiatt nehezebbem lenne baratod stb. Masreszt a szervezetnek nagyon megterhelo a koverseg (a szivnek, az ereknek, majnak, vesenek, izuleteidnek stb.) es jobb ha most kiderul van-e es ha igen mi a baj es valahogy rendbeteszed magad.

Fel a fejjel. Lehet mas hormonproblema is (bar igy latatlanba, se a korod, se a pontos testsulyod, magassagod. miota vagy kover, okoz-e panaszt stb. ismerete nelkul még ennyit se szabadna irni), amit endokrinologus tudna kimutatni, vagy vereredmenyek alapjan kovetkeztetni.

a nem birsz lefogyni mit takar? Sportolsz es mellette a napi energiabevitel, taplalek az annyi mint normalis korodbeli atlaga es megse fogysz vagy hizol? Csak koplalsz de aztan meg teleeszed magad, keveset eszel, de az teszta, edesseg? Vagy csak zoldseget, gyumolcsot eszel napi 5jszor etkezel seemmi zsiros es megis kover vagy?

Mindenesetre kitartas az orvosokhoz, anyukadnak megmondhatod, hogy eleged van, de tedd kedvesen es ne bantoan. Sok anya hagyja, hogy a gyereke kover legyen es nem erdekli oket, hogy ezzel megroviditik a gyermekuk eletidejet...ezert becsuld meg a kitartasat.

2014. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

180 cm és kb 90 kg, lány. Szerintem ez nagyon sok. Nem is érzem magam jól a bőrömben.

Próbálok odafigyelni a kajára de van hogy elcsábulok... :/ a sport viszont abszolút része az életemnek. Heti 5-6x sportolok (ez=tánc, tesi óra, futás, kardio...)

Persze becsülöm Anyukámat és tudom hogy amit tesz azt értem teszi.

2014. máj. 2. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!