Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Apró piros hólyagocskák...

Apró piros hólyagocskák jelentkeztek a testemen. Mitől lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

1 hét múlva tudok csak bőrgyógyászhoz menni, és félek, hogy valami komolyabb bajom van.

Előszöri ránézésre azt mondanám, h bárányhimlő, de 2 unokahúgom is bárányhimlős volt tavaly, és tőlük nem kaptam el, akkor valószínűleg én is már túl estem ezen kiskoromban.

Akkor mi lehet ez?

Nem ettem semmi újat, nem váltottam öblítőt stb.

Száraznak száraz a bőröm, de kenem.

Tippek?

Félek, mert 2 hetes nyaralásra is készülök menni, remélem nem lesz komolyabb baj... :(


2014. máj. 9. 21:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Esélytelen, hogy bárányhimlős legyek a leírtak alapján?

Igazából most olyan környezetben vagyok, ahol senkitől nem kaphattam el, amikor meg elkaphattam, akkor meg nem kaptam el.

Emlékezni meg nem emlékszem, h voltam e. De ahogy nézegetem a képeket az interneten, hasonlóak a hólyagjaim..

2014. máj. 9. 21:45
 2/9 anonim ***** válasza:
felnött kórban a a bárányhimlő halált okozhat és nem kizárt h elkapd csak úgy amikor én bárány himlős voltam senki sem volt a közelemben mégis megkaptam
2014. máj. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt még megijedsz az előttem szereplő halálos ítélettől, lehet bolha, gyerekbetegségek pl rubeola, gyógyszerallergia. Más tüneted nincs? Viszketés, láz, fájdalom? Nem kell a bőrgyógyászra várni, a háziorvos is tud diagnózist adni.
2014. máj. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Teljesen jó a közérzetem. Semmi bajom nincs a hólyagokon kívül. Még azt se mondanám, hogy viszketnek, na jó talán a nyakamon, de ott se vészesen.

Nem tudok orvoshoz menni előbb sajnos.

Ó Istenkém, remélem semmi komoly.

Egy erős gyógyszert szedtem, de abbahagytam, miután észrevettem a hólyagokat. Lehet annak a mellékhatása.. :\

2014. máj. 10. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor megvan. És mi az a gyógyszer? Biztos bele is van írva allergiás reakcióként a kiütés. Szólj ha elmúltak, szerintem okafogyottá válik a jövő heti bőrgyógyász.
2014. máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát csak az az érdekes, hogy ezt a gyógyszert már fél éve szedem, és miért pont most jöttek ki (?) Szóval semmi se biztos :(

Várnom kell csütörtökig.

Egyébként Isotretinoint szedek(szedtem, mert az arcom is katasztrófa.

2014. máj. 10. 09:38
 7/9 anonim ***** válasza:
2014. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most elolvastam a betegtájékoztatót is: nagyon durva ez a gyógyszer. Rendesen írnak bőrtünetekről, még életveszélyesekről is. Azt írják, hogy egy kúra általában 16-24 hétig tart, tehát amúgy is ideje volt már abbahagyni. Gondolom, a szervezet tiltakozik egy bizonyos mennyiség után.
2014. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, én is így gondolom.
2014. máj. 10. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!