Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, megmondanátok,...

Cukorbetegek, megmondanátok, hogy vajon normális az, hogy ekkora a különbség a kézi vércukormérő és a vérvételes mérés között?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztencia gyanúja miatt volt terheléses tesztem.

Külföldön vagyok, itt nem cukoroldat van, hanem egy kész lé, aminek almalé íze van, ezt kell meginni.


A háziorvosnál kézi mérővel volt mérve (de nálam volt a barátnőmtől kölcsönkért másik is, amit extra kontrollként vittem magammal és a vécében böködtem az ujjamat :D ) a lényeg, hogy minden értékem normális volt.

( éhgyomri:4,8 1 órás: 7,6 2 órás: 5,9)

Tehát duplán volt mérve ez az eredmény, az én kézi mérőm és az orvosé szinte mindenütt ugyanazt mutatta, az egyiknél volt 1 egységnyi eltérés.


Ehhez képest, a "szakorvosnál" (épp menstruáltam):

éhgyomri: 5,1 1 órás: 10,9 2 órás: 9,4!!!

ÉS akkor egy hónap múlva kaptam időpontot, a többi értékem viszont rendben van, koleszterin is, és minden más, de majd megőrülök a parától, most akkor ez mit jelent?


Hogy lehet, hogy ekkora a különbség?

A stressz számít?

Mit csináljak, légyszi segítsetek!


2014. máj. 16. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt a vércukor nem ugyanannyi,másrészt a stressztől emelkedhet.
2014. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
na... az igazi , komoly eredmény, aza vénás vérből vett ! a házi mérők csak tájékoztató jellegűek. Ha le akarod ellenőrizni a mérődet, akkor maximum 15 percen belül kell mérned , előszőr vénás vérből, aztán ujjbegyből , max 15 percen belül. nemzetközileg a plussz/minusz 20% a megengedett eltérés. es minden számit, a stressz is!!! de ezt , mindent az orvosodtol kérdezd meg!
2014. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

meg ezt találtam : az eltérés adódhat abból is, hogy mivel nagyon kicsi vércsepp kell a teszteléshez, az adott vércseppben kevesebb vörösvértest található százalékosan és a kémiai reakció másképp megy végbe, mert mondjuk kevesebb hemoglobin van az adott cseppben.

A vércukor nem statikus eredmény, hanem folyamatosan változó percről percre… De a vércukormérő csak statikus mérésre alkalmas, azaz 10 perc múlva már más eredményt fog kapni…

2014. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az ujjbegyet nem szabad masszírozni, lógatni, megnyomni, stb. Ha izgulsz és kicsit izzad, vagy lehűlt a kezed, ha egy picivel kisebb lett a vércsepp stb, az lefelé csalhat.

Ha gyakorlottan és jól tudod már használni, akkor bejutsz a 20%-os hibahatár alá. De az ujjszúrós mérés még így sem számít igazi mérésnek,mert nem tudod benne a teljesen azonos körülményeket biztosítani.

2014. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Értem én, de ilyen brutálisnagy különbség hogy lehet?


A háziorvos megnyugtatott amikor megmértük, hogy rendben van, és akkor ez a vénás érték ilyen - tudom, hogy lehez különsbég, de mondjuk ha egy cukrosnak a házimérője ilyet mutat, akkor az is elég veszélyes nem?


És most mit tegyek, szerintetek bajom van valami?

2014. máj. 16. 16:16
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezeeket is ismerem, a kis trükkök, nagyjbáól mindih ugyanakkora a csepp, és amikor sötétebb, akkor alacsonyabb, amikor hígabbféle, akkor magasabb, megfigyelés alapján.


Nem normális szerintem, hogy ilyen ordító a különbség a kettő között.

2014. máj. 16. 16:19
 7/18 anonim ***** válasza:

Az első mérés teljesen normális.

A vércukorérték nem úgy néz ki, hogy most mindig 5-nek kell lenni. Más az éhgyomori, étkezés előtti/utáni határ, lefekvés stb...

2014. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ha az egyik mérő plazmakalibrált a másik teljesvért vizsgál akkor pedig 30% lehet a hibalehetőség!!!es max 20percen belul kell elnnie a ket meresnek.... az sem derult ki mennyi idő telet el a mérések között amiket összehasonlítasz, ha több mint 2ö perc, nem is lehet összehasonlítani.... A vércukorszint nem egy állandó állapot, van akinek borzasztóan ugrál a cukra... remélem , h normalis, megnyugtató választ kapsz az orvosodtól. a legbiztosabb mindig a laborban végzett vénás mérés.
2014. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem én drága, de nézd a kettő mérésfolyamat közti különbséget, a szövegben ott van az első IR teszt és a második IR teszt közötti különbségek eredményei.
2014. máj. 16. 16:28
 10/18 A kérdező kommentje:

Bocsi lehet hogy nem világosan írok:


szóval 1. teszt ujjbegyes, háziorvos mérője és az enyém egyszerre.

2. teszt rá egy hétre, vénából.

2014. máj. 16. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!