Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azt szeretném meg tudni 3...

Angelika és klaudia kérdése:

Azt szeretném meg tudni 3 hónapos terhes vagyok hogy örökölheti a testvérétől a epilepsziás betegséget de csak fél testvérek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
nem valószinü de az orvost kéne megkérdezned, sokszor az epilepszia valami külsö hatásra alakul ki, pl oxigén hiányos állapot, tehát nem öröklött dolog.
2014. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
örökölni csak szülõtöl lehet, amennyiben nem valami brutál elfajzott undorító vérfertõzõ kapcsolatról beszélünk, akkor testvértõl nem örökölünk semmi genetikusat...
2014. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg nem adsz neki glutént enni.


Akkor meg nem valószínű hogy epilepszia alakulhat ki nála, ehhez kellenek károsító tényezők is, persze én idealizált helyzetből indulok ki, amikor nem tömnek egy gyereket búzakenyérrel, liszttel.

2014. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Búzakenyértől senki nem lesz epilepsziás. Annak genetikai okai vannak, és csak a szülőktől lehet örökölni.
2014. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Azért mert letagadják a krónikus/gyulladásos betegségek igai okait máris nem lesz igaz az eredeti ok, ami a gyulladásért, az idegrendszeri problémáért valóban felelős. Hát természetes. És ha mégis epilepsziás lesz az erre hajlamos ember a gluténtól, na akkor mi van? Persze akit nem érint ez a betegség az könnyen beszél, az lesz.arja a témát, mit is számít.. egészséges embert nem érdeklik a betegségek. Úgy könnyű beszólni hogy nincsen tétje..
2014. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi van Tápiharcos, nevet változtattál, mert már annyira lepontozták az előzőt? MinimorRris néven pont ugyanakkora elmebeteg vagy, ez sem fog sokáig tartani.

(Biztos azért jön elő sérülést szenvedetteknél és csecsemőknél az epilepszia, mert nyakra-főre zabáltatják őket búzakenyérrel)


Az epilepszia oka az, ami fontos. Nagyon gyakran ennek az eredete valamilyen sérülés az agyban, akár traumás hatásra, akár más miatt (pl: daganat nyomja, agyhártyagyulladás, agyvelőgyulladás, tályog), agyi keringési zavarok, toxikus hatások, elektrolit-egyensúly felborulása. Tudni kéne, hogy mi az ok a testvérénél, mert ha olyasmi, amire örökölni lehet a hajlamot, akkor az nyilván beszámít majd nála is.

2014. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lepontoztak, megszűnt az az account.


Minden epilepsziás traumán esett át (stb.) ?


Nem tudtam róla. Kérdezzük már meg a kedves Kérdezőt, hogy a 3 hónapos pici beteg féltesója vajon milyen traumán esett át, vagy melyik általad felsorolt kockázati tényező, potenciális kiváltó ok lehet igaz rá.


Tudod mire tippelek, szájhős Barátom? Arra hogy max. a gluténfogyasztás áll fenn a gyereknél lehetséges oknak. Persze ezt nem tudhatom biztosra.


Az amúgy szép tőled is, hogy fogod magad és az egyik MINDENKIT érintő krónikus betegség kiváltó okot félresöpröd :D

Ez igen, ezt érdemlik a magyar gyerekek. Ha úgy alakul hogy epilepsziás lesz, akkor zárjuk is ki az egyik kockázati tényezőt, mit számít ha pont attól beteg..


Had veregessem meg a hátad, már nem hordok se kést, se viperát mert minek. Hidd el boldogságot hoz a a magadfajtának puszta kezem is, rájöttem már :D


És persze kölcsönös lenne az öröm :D

2014. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aha, megszűnt az az account, mi? Miután talán ha 10-20 százalékos volt már. Emlékszem ám, ne told a kamu dumát nekem. A mostani se áll sokkal jobban... :)


Amúgy a glutén attól még nem lesz káros, hogy te ezt az egyetlen választ találod az összes bajra, ami csak előfordulhat a világban. Ez pusztán annyit bizonyít, hogy neked a kis kétbites agyadba a világ komplexebb összefüggései nem férnek bele.

2014. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én 2 bites agyam.


Te képes vagy accountokkal meg százalékokkal foglalkozni egy fórumon (ez nálam ingerküszöb alatti egyébként, pont nem érdekel), te a konvencionális és SZ.A.R. csődöt mondott nyugati orvoslás elméleteit hangoztatod (ez alapján divatosan nem is fogadod el a gabona glutén szerepét krónikus humán betegségekben).


És te szólsz le engem? Derék! :D


[link]

2014. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!