Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terheléses vércukor vizsgálat...

Terheléses vércukor vizsgálat és külön inzulin mérés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ha terheléses vércukorvizsgálatot kérek abban benne van az inzulin mérés is? Ugyanis magánlabiban kértem, és azt gondoltam hogy benne van. Amennyiben nincs, a glükóz terhelés elég annak megerősitésére vagy kizárására hogy fennáll-e az IR?

2014. máj. 20. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs benne és sajnos magában a cukor nem elég,nekem a cukor jó volt,az inzulin viszont nem.
2014. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket és kérdezd meg, hogy benne van-e az inzulin is. Ahol én csináltattam, ott benne volt a vizsgálati csomagban. De ez minden laborban változó, mint ahogy az is, hogy hánypontos mérést csinálnak: 2, 3 vagy 5 pontosat.

Önmagában a glükóz értékek csak akkor mutatják ki az IR-t, hogyha már régóta fennáll, és magasabbak lesznek a cukorértékek is. De ha még kezdetleges a dolog, akkor lehet hogy tökéletesen normálisak a cukorértékeid, csak az inzulin szintje nem jó. Úgyhogy mindenképpen olyan helyen csináltasd meg a vizsgálatot, ahol az inzulint is nézik, különben nem sok értelme van az egésznek.

2014. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!