Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem merem bátran állítani de...

Nem merem bátran állítani de szerintem depresszós vagyok. Aki volt már hasonló helyzetben, kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat szorongok mostanában, a suli a baráti körből való kiközösítés, a lenézés mert nekem nincsenek drága cuccaim...teljesen magam alatt vagyok. Egy nap kb 26x tundnék sírni de nagy levegőt veszek és vissza folytom, bár néha jól esne kiadni magamból de tudom hogy attól semmi nem oldódik meg. Kezem-lábam töröm, hogy minden rendbe jöjjön de minden erőfeszítésem felesleges... Sokszor észre veszem magam, hogy nyitott szájal hosszú percekig csak bambulok a SEMMIN. Nincs kedvem semmihez és senkihez, egyedül akarok lenni, nem akarok kommunikálni senkivel. Mi lehet ez? :(
2014. máj. 20. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én viszont bártam merem állítani, hogy az vagyok. Nem is akármennyire. Már semmi örömöm, gyűlölök élni. Amint kitaláltam hogyan, akkor végzek magammal. Túlságosan elcsesztem az életem, már késő. Már az sem érdekel, hogy a családom mit fog érezni, nincsenek érzéseim sem néhány hónapja. Gyakorlatilag vegetálok.
2014. máj. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akármikor elkezdek reménykedni, terveket szőni, mindig történik valami, ami keresztbe tesz, elrontsa a jókedvem.
2014. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én is ugyan ilyen helyzetben voltam az általános- és középiskolában is. Most sincs ez másképp. Én már 8 éve szorongok és vagyok depressziós, semmi örömöm sincs az életben, a családom is eléggé rossz. Szinte minden nap gondolok az öngyilkosságra, de persze bátorságom egyenlőre nincs megtenni. Ha gondolod írj privátban én szívesen meghallgatlak.
2014. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ma legalább 2.000.000 ember van ugyanilyen helyzetben. Az emberek nagy része gyárakban éhbérért dolgozik nap mint nap, végzi ugyanazt a monoton munkát. Sokakat csak az tart életben, hogy a gyerekének biztosítsa a túlélést. Viszont emberré nem a drága cuccok tesznek minket, hanem a szeretet, megértés, és törődés.

Nem hősökre, menő hírességekre van szüksége az embereknek. Hanem szeretetre, megértésre és törődésre.

A probléma csak akkor szűnhet meg, ha beszélünk róla és elmondjuk másoknak mi bánt.

Van sok rossz és van sok jó megértő ember is.

A depressziót tudod kezelni különböző gyógynövényekkel amitől jobban leszel, de a megodást magadban kell megtalálni. Fogadd el úgy magad ahogy vagy. Minden ember értékes és drága kincs.

Egy jó módszer.

1.) Próbálj meg minden nap a tükör előtt mosolyogni 5 percig. Ez visszahat rád és tényleg jól fogod érezni magad.

2.) Próbálj meg elérni kis sikereket és meglátni az egyszerű fűszálban a gyönyörűséget.

3.) Nem a drága tárgyak teszik gazdaggá az embert, hanem az emberi kapcsolatai. Semmit nem ér a világ leggazdagabb embere ha nem kap szeretetet, megértést, törődést.


Ja és este próbáld meg magad elképzelni

2014. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!