Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahelyi stresszre, idegössz...

Munkahelyi stresszre, idegösszeomlásra kaptam ma Xanaxot. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Ügyeletre kellet bevigyenek, ott valami nyugtató injekciót kaptam, attól aludtam egész délelőtt. Rettenetesen vagyok, napok óta sírok, rettegek, ugyanakkor félek is bevenni a gyógyszert. Egyedül vagyok itthon a gyerekekkel, félek a mellékhatásoktól, ugyanakkor nem bírom már ezt az érzést ami napok óta kínoz! Segítség, érzem, hogy nem bírom tovább! Fel kéne mondjak? Akkor miből fogok élni, eltartani a gyerekeim? Nem könnyű munkát találni, ráadásul szeretem a munkám, csak két egy kolléganőm van ki folyton bánt és piszkál. Nem mertem a feletteshez menni panasszal, mert félek, hogy akkor még jobban rám állnak. Ők már rég ott dolgoznak, én új vagyok, minden ok nélkül bántanak, nehéz így napi 8 órát együtt lenni az irodában. Eltűnt egy fontos írat az asztalomról, pedig tudom, hogy előző nap előkészítettem, a számítógépem leblokkolt, állítólag többször adtam meg hibás jelszót, pedig biztosan tudom, hogy nem.

2014. máj. 2. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A párom migrénre szedett Xanaxot. Szerencsére semmi mellékhatás nem lépett fel.

A munkahelyeden szedd össze magad. Ha a két áskálódó munkatárs látja, hogy ki tudnak csinálni, még jobban rád szállnak. A rosszul léted meg bebizonyította, hogy márpedig jól ügyeskednek.

Nem tudom, hogy rajtuk kívül van e még munkatársad, de velük próbálj meg beszélgetni többet, és talán majd segítenek, támogatnak.

Amúgy miért kötöttek beléd? Nem lehet, hogy az egyiknek a családtagja vagy ki tudja, hogy milyen oda ment volna, csak te jobb voltál, és most ez lenne a bosszú, vagy esetleg az egyik ismerősüknek, családtagjuknak...stb kellene egy jó munka, és kellene egy üres hely, a te helyed.

A fontos irat valamint a számítógéppel kapcsolatba lehet, hogy az ő kezük van benne a dologba.

Fel a fejjel, ne hagyd magad. Gondolj a gyerekre, szedd össze magad.

2014. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Azt tudom mondani, hogy próbálj meg nem foglalkozni velük, ha látják, hogy rendíthetetlen vagy feladják, de ha meghajlasz akkor csak még jobban élvezni fogják a szekálásod és rád mennek.


a fontos dolgokat meg ne hagyd szét, vagy ha kellemetlen, hogy nincs meg, ügyelj arra, hogy mindig te legyél készült ellenük és ne ők ellened.

2014. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy nem tudom mi bajuk velem. Hárman vagyunk az irodában. Egyerűen élvezik ha gonoszkodnak velem, teljesen abszurd az egész, én se értem, ha kérdeztem, hogy mi a gond azt mondták, hogy nem bírják a fejem és szeretnék ha eltűnnék innen. Talán azért is omlottam össze, mert egyszerűen nem értem, miért teszik ezt?! Az egyik azt mondta, hogy írni fognak a felettesnek egy levelet, hogy nem szeretnek velem lenni, majd indokot is írnak, ők meg ketten vannak úgyis nekik fog hinni, akármit is mondanak. Ez különösen stresszel, mert elképzelni se tudom mit akarnak rám fogni/mondani rólam :( Valamivel, nem sokkal, idősebb vagyok náluk és nem öltözöm úgy ahogy ők, egyszerű ember vagyok, nincs műkörmöm, nem járok szoláriumba. Lehet ez a gond, de miért kell ezért bántani, folyamatosan?
2014. máj. 2. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben pedig szólnék a főnökömnek. Rosszabb,ha először a kollégáid mennek oda minden kitalált indokkal. Persze csak finoman annyit mondjál el,hogy nem szeretnek a kollégáid,ezért elég rossz helyzetben vagy.
2014. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt tervezem, hogy hétfőn bemegyek és beszélek vele. Napok óta, percenként az kattog bennem, hogy hogyan mondjam el, ezeregyszer elképzelem. Félek. Remélem meghallgat, mert állandóan ideges és túlterhelt ő is, napi 10-12 órákat dolgozik.
2014. máj. 2. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy a főnöknek szól, vagy megpróbálsz a többiekkel beszélni, és megbékülni. Ne feledd: a gyerekeidért teszed. Most nem számít a büszkeség...
2014. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt mobbingnak hívják. Olvass utána, sok dolog van, amit tehetsz. Itt van egy sorstársad levele: [link]


De én valószínűleg lelépnék. A gyereknek jobb egy 1-2 hónapig munkanélküli anyuka, mint egy olyan, aki idegösszeomlást kapott vagy beleőrült a munkatársai cseszegetésébe.

2014. máj. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tessék, itt van egy nagyon bőséges cikk róla. Igaz, hogy Romániában lévő helyzetről szól, de ennél részletesebbet magyar viszonylatban nem találtam. Ha elolvastad, akkor már rá tudsz keresni, hogy Magyarországon van-e erre bármilyen jogszabály vagy ilyesmi: [link]
2014. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7 hozzászóló: olvastam a cikket amit ajánlottál. Hihetetlen de én is egy nagy cég bérszámfejtője vagyok. Megállt bennem a levegő mikor olvastam, vajon ugyanaz a cég lenne? Nálunk is többen szednek nyugtatókat, tény ami tény, nagyon stresszes munka a miénk, mert emberek ellátásaival, béreivel dolgozunk. Itt nem lehet, nem szabad hibázni, a munka pedig nagyon hajszolt tempójú, gyorsnak is kell lenni és precíznek is.


Köszönöm mindenki hozzászólását, sokat segített. Az este bevettem egy xanaxot, végre átaludtam egy éjszakát és ma nyugodtabban ébredtem. Hétfőn eldől minden, vagy így, vagy úgy, de cselekednem kell.

2014. máj. 3. 08:31
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as hozzászóló: olvastam a cikket ami ajánlottál. Nagyon igaz az én esetemre és választ is kaptam egy eddig megválaszolatlan kérdésemre: az a kolléga aki a mentorom kéne legyen a betanulási időszakban nagyon narcisztikus személyiség, rendszeresen túldicséri magát, sokszor beszél arról, hogy a vetőnél is sokkal jobban tudná mit kell csinálni, hogy ő a legprofibb az osztályon, sőt a legcsinosabb is. Jóban voltunk, beszélgettünk mindenfélékről, együtt jártunk haza, mert egy irányba lakunk. Aztán mikor elkezdtem önállóan dolgozni, akkor egyik napról a másikra elkezdett sorozatosan támadni, minden ok és előzmény nélkül. Ellenem fordította a másik kollégát, akivel aztán tényleg soha még csak egy rossz megjegyzésünk se volt egymáshoz, ellenkezőleg. Mikor megkérdeztem mi a baja velem, azt válaszolta "tudod te jól". Nagyon örültem, hogy jól dolgozom, az ellenőri lapomon alig voltak hibák, amit hibát talált az ellenőr mindig javítottam. De mivel ez egy olyan szakma, ahová sok év tapasztalat van, a mentorálási időszakban az ember kérdez, főleg új, egyedi eseteknél. De nem mindig hajlandó válaszolni nekem, ilyenkor azt mondja, hogy már egyszer elmondta, vagy ha nem akkor legyen bennem annyi logika, hogy jöjjek rá. Ilyenkor butának, hülyének, bolondnak nevez. Mint megtudtam a többi szobában is terjeszti ezt rólam. Ha pedig megpróbáltam egy feladatot egyedül megoldani, akkor az volt a baj, hogy miért nem kérdezek, meg hogy nem hallgatok rá. Mondtam is neki, ha kérdezek az a baj, ha nem az a baj, most mit csináljak. Azt mondta, tudni kell mit szabad kérdezni és mit nem.
2014. máj. 3. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!