Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet gyomorfekélytől...

Véres széklet gyomorfekélytől vagy aranyértől? SÜRGŐS

Figyelt kérdés

Édesapám (48 éves) nagyon makacs és nem mond semmi tünetet, csak rosszul van, kicsit sokkos állapotban is mert az utóbbi időben véres a széklete, viszont nem hiszi hogy aranyértől van, mert nincs fájdalomérzete mellette. Régebben volt gyomorfekélye, volt gyomortükrözésen is, gyógyszereket szed gyomorsavra, vajon kiújulhatott a fekélye? Vagy milyen betegségre utal ez? Már azon gondolkozom hogy kihívom az ügyeletet, nem tudom mit tegyek, fél attól hogy esetleg elküldik végbéltükrözésre.

Tudni kell, hogy az elmúlt időszakon eléggé stresszes mentális állapotban volt több dolog miatt. (Munkaügyi per, anyagi helyzet stb..)

Kérlek, segítsetek!



2014. máj. 25. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha világosabb a vér és végbéltáji a fájdalom, akkor általában aranyér, sötétetebb (feketés) széklet esetében gyomorfekély.
2014. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nincs fájdalomérzete, ahogy leírtam. Azt kihagytam viszont, hogy enyhén égető érzés környékezi a végbelét/fenekét.
2014. máj. 25. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Friss, élénkpiros vér akkor aranyér vagy berepedés. Fekete széklet gyomorvérzés. Ha piros vér gyomor eredetű lenne, akkor az illető ténylegesen sokkos állapotban lenne, és 24 órán belül meghalna kezelés nélkül...
2014. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!