Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélrepedés lehet?

Végbélrepedés lehet?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja kellemetlen a székelés, fáj, de méginkább fáj utána. Vérzést nem tapasztaltam még, ezért én végbélrepedésre gyanakszom, nem aranyérre.

Mindenesetre szeretnék elmenni orvoshoz, de addig is nincs valami tanácsotok?

Olvastam, hogy sok rostosat kell enni, és hogy többször árt ha mindenfélével kenjük.


Egyáltalán ilyen a végbélrepedés?

"nem baj", hogy nekem nem vérzik? (azt olvastam, hogy szokott)

Eléggé el vagyok keseredve, mert a közérzetem is nagyon rossz székelés után!



2014. máj. 5. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Az aranyérnek van olyan típusa is, amelyik nem vérzik. A végbélrepedés mindig vérzéssel jár, hiszen az egész erekkel szőtt. A rostdús étrend segíthet megszüntetni a problémát, de ettől függetlenül ajánlatos elmenni orvoshoz. Valószínűleg nem vérző aranyérre fog kúpot és kenőcsöt felírni és ha ezek után sem szűnnek meg a problémák, akkor szakorvoshoz kell fordulni.
2014. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sebészek foglalkoznak az aranyérrel.Recept nélkül adnak REPARON kenőcsöt azzal kenegesd magad reggel klotyó után. Sokesetben semmi más probléma nincs csak az, hogy WC után nem mosakodnak meg és rosszul kitörölt fenéket kimarja az ott maradt széklet nyom
2014. máj. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj sebészetre ott megnézik miért gyulladt a végbél
2014. máj. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!