Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a jobb fülem sokszor?

Mitől fáj a jobb fülem sokszor?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ha termál fürdőben vagy strandon vagyok, akkor, ha víz megy a jobb fülembe, fáj. Ha az autóban lehúzom az ablakot akkor is fáj, de a klímától se az autóban se otthon nem fáj. Zenehallgatáskor sem fáj.

A ballal semmi bajom nincs.

Lehet csak kis gyulladás van benne? Mit tegyek? Feltétlenül kell orvoshoz mennem vagy először próbáljam meg itthon kikezelni (pl sómelegítés)?

22L


2014. máj. 28. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát elképzelhető, hogy gyulladásról van szó, amit nem tudtál jól kikúrálni. Én ajánlanék neked egy nekem bevált gyógyítási módot: vágjál össze kb. 2-3 hagymát kis darabokra, öntsd fel annyi vízzel, hogy jól ellepje, és kb. forrástól számítva 2 percig főzd. Nem kell szétfőzni, de ne is legyen nyers állapotban. A 2 perc letelte után leszűröd, és a hagymadarabokat egy tiszta konyharuhába, vagy egy pamutruhába teszed, és összehajtod a ruhát. (Ha túl forró lenne az elején teszel még egy kis törülközőt a füled és a konyharuha közé. Ráfekszel a problémás füleddel a ruhára, és a hagymagőzök segítenek a gyulladást meggyógyítani. Addig feküdj rajta, amíg csak jó meleget ad, illetve egy-egy ruharéteget eltávolíthatsz, ha időközben hűl a hagyma. Kb. 20 perc már elég is. Fontos: ne legyen forró a felület, ne égesse el a füledet, csak jó meleg legyen, ami nem okoz (égési) fájdalmat. Az 1. napon minden 2-3 órában csinálnám, a 2-on 3-4 órában. Attól függően, mennyire fáj a füled. 3-5 nap után rendbe kell, hogy gyere, ha szorgalmasan főzöd a hagymát. Leginkább hétvégen tudod csinálni, ha állásban vagy.
2014. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ki fogom próbálni, remélem beválik!:) Elnézést, hogy későn írok, csak sok dolgom volt:)
2014. jún. 1. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!