Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért jobb sokszor keveset...

Miért jobb sokszor keveset enni, mint kevésszer sokat?

Figyelt kérdés
Nekem mindig is azt mondták, hogy így sokkal egészségesebb, és többnyire ezt is csinálom (naponta 5-6-szor eszek kis mennyiségeket), de tulajdonképpe fogalmam sincs, hogy miért. :D 14/L
2014. máj. 12. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert az anyagcseréd ettől gyorsabb lesz.
2014. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
+ azért is, mert nem leszel nagyon éhes, vagyis nem eszel egyszerre túl sokat ( mondjuk ha tízóraizol, akkor ebédre nem leszel farkaséhes :) )
2014. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Mert ez a divat most a dietetikában.


Voltaképp ez rosszabb. Ezt lisztevő embereknek találták ki, akik az ócska kajájuk mellett hamar megéheznek. Így el lehet érni, hogy egész nap (5-6 étkezés) nyomják magukba a lisztet, ez nagy teher a testüknek. Annál előbb lesznek jó gyógyszervásárló, beteg emberek.


Ezért jobb sokszor keveset enni, mert a gyógyszeripar így is nyer.


Addig is eltávolodunk a normális életmódtól: ha megéhezünk és élelemhez jutunk, akkor jóllakunk vele. Ez lenne a természetes, manapság nagyon fontos, hogy ne éljünk és étkezzünk természetesen.

2014. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tartom jobbnak, mivel számomra egyértelműen rosszabb sokszor keveset enni. Pontosabban csak simán sokszor, mert keveset nem fogok, hogy utána a falat kaparjam éhesen. Ha én megéhezem, akkor nekem mennyiség kell (ha nem vagyok éhes, akkor pedig nem szoktam enni, de amikor gyerekkoromban megreggeliztettek, az se volt jó semmire, csak sokkal hamarabb éheztem meg, tízórai szünetre már kopogott a szemem, reggeli nélkül pedig akkor még remekül elvagyok). Rendesen jóllakom és órákig élvezem a kellemes jóllakottságot s azt, hogy belemerülhetek egy munkába, nem kell sűrűn megállni eszegetni.

Bizonyára van, aki ezzel másképp van. S természetesen nem mindegy, hogy mit eszünk, van, amitől hamarabb megéhezik az ember, de azért egyéni különbségek is igencsak vannak.

2014. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!