Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a jobb a szervezetnek? Ha...

Mi a jobb a szervezetnek? Ha naponta sokszor pisilünk/kakilunk vagy ha keveset?

Figyelt kérdés

Mikor kövér voltam folyton lágyat vagy normálisat kakiltam, napi 1-2x, de akkor tekintélyes adagot. Aztán életmódot váltottam és nem csak kizártam a gyors kajákat, zsíros dolgokat és hizlaló cuccokat, de konkrétan egészséges, száraz húsokat, zöldségeket és gyümiket ettem folyton, na meg mozogtam. Úgy beindult az anyagcserém.. Fél óránként jártam pisilni, napi 5-6x kakiltam és először az új ételek miatt eléggé lágyat, ezért meg is ijedtem, hogy nem kaptam e valami bélfertőzést, persze ez később abbamaradt és normális lett a székletem.


Viszont sok idő elteltével még tartom az étrendet (néha egy kis csokival bűnözök..), mozgok napi 1-2 órát és még mindig sokat pisilek és kakilok. Ez normális? Jó ez a szervezetemnek?? Tudom, hogy a pisilés attól függ, mennyit iszok és logikus, hogy a sok mozgás miatt sokat, de a kakilás? Az nem túl sok? Nem eszek sokat, napi 1500-2000 kcal körül mozog az étrendem (nem számolom a kalóriákat, amíg nem hízok vissza, nem érdekel) és elvileg egy normális ember napi 1-2 x kakil. már normális az állaga, azzal semmi gond. szerintetek? esetleg a sok nyers rost miatt lehet?

válaszokat köszi:)



2014. ápr. 10. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
pisilni csak akkor jársz sokat ha napi 2 liter folyadék bevitel meg van, ezzel semmi gond, ha keveset iszol keveset pisilsz is, és így nincs rendesen tisztítva a hólyag, az hogy sokszor mész pisilni az jó, csak vigyázz mikor tél van mert a sok folyadék kimossa a C-vitamint és így könnyebben megbetegszel, az hogy nagy wc-re most sokat vagy keveset jársz az annyira nincs eldöntve, ahogy a szervezeted akar üríteni úgy menj el mindig, mindenki szervezete másképpen dolgozik így van aki gyakran jár kevesebbet, meg aki mondjuk naponta két naponta az meg többet, arra figyelni kell hogy megfelelő rost legyen benned hogy segítse emésztés, se híg, se kemény ne legyen, a szervezetben 10 órán keresztül megy végig a táplálék , az emésztés is beleértve, szóval ha mondjuk 3 napig nem kell nagy wc-re menned akkor érdemes hashajtót bevenni, vagy pedig orvossal beszélni. Az étrend is fontos a szervezetnek és a jó életmódhoz. A mozgás felgyorsítja az emésztést így gondolom rájönnél magadtól is hogy naponta kell.
2014. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!