Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki segítsen! Pszichikai...

Valaki segítsen! Pszichikai problémám van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám van, ami egyre jobban megrémiszt, és kezdek bepánikolni tőle. Az egész 2010 körül kezdődött. Kiskoromban elég sok trauma ért. 2010 körül néha-néha olyan érzésem volt, hogy nem én uralom magam, mintha kívülről látnám a testem. Mondtam is a barátnőmnek, hogy furcsán érzem magam, most ha mondana valamit, például, hogy csináljak 20 fekvőtámaszt, simán megtenném, mert mintha bármit megtehetnék, mintha nem én lennék a testemben. Ezt az érzést ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor az ember nagyon fáradt és nem ura a testének. Mostanra azonban ez az érzés rászállt az életem minden pillanatára, mintha soha nem én lennék magam, mintha most sem én írnám ezt a szöveget, mintha a testem monoton, magától cselekedne. Félek. Emellé társul, hogy rengeteget fáj a fejem, szédülök, folyamatosan rossz a közérzetem, a memóriám nagyon rossz lett. Ha társaságban vagyok, ez az érzés nem feltünő, de például ha hazajövök és elgondolkodok, mit is csináltam aznap, akkor nagyon kevés dolog jut eszembe, és megint olyan érzés, mintha azokat a dolgokat nem is én tettem volna. Persze nem csinálok semmi szokatlant, csak a szokásos napi program: suli, barátokkal találkozás stb... És folyamatosan rettenetesen fáradt vagyok. Nagyon félek, hogy valami nincs pszichikailag rendben velem. Talán idegkimerültség áll a háttérben? Valaki segítsen!!! 15/L

2014. máj. 30. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Diagnózist így ismeretlenül még képzett szakember se tudna ennyiből felállítani, öndiagnózist pláne nem javaslom (tévutakra vihet és nem visz közelebb a megoldáshoz).

Nem akarlak megijeszteni, de érdemes lenne ellátogatnod egy pszichiáterhez vagy egy pszichológushoz (szükség esetén az egyik átirányít a másikhoz), mert ha valami súlyosabb gebasz van a háttérben, ahhoz szakmai segítségre lesz szükség.

Nem kell félni, nem harapnak, és nem szégyen segítséget kérni.

2014. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mintha magamat hallanám, csak nem aggódok rajta.

De megértem, hogy zavar, első körben én a háziorvosomat keresném fel.

2014. máj. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Joola ***** válasza:
ugyanazt mondhatom, mint az első, elég szokatlan tünetekről írsz, szóval érdemes lenne egy pszichológust/pszichiátert felkeresni. ha nem tudod hogy állj neki, kérj tanácsot a háziorvosodtól! az sem kizárt, hogy organikus (testi) oka van a dolognak, ezt először ki kéne zárni.
2014. máj. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pszichiáter kell erre neked, emberke, olyan, aki serdülőkkel foglalkozik.


A jelenség neve, ami téged kínoz nem sokat mondhat elsőre, de leírom, így rá tudsz keresni, mert talán megnyugtat, ha tudod, hogy a mumusodnak van neve is: depreszonalizáció (gyakran együtt jár az úgynevezett derealizációval).


Nem csak gyógyszerrel lehet gyógyítani, sőt! és ha tényleg traumák értek, akkor bizony szedd a lábad és ne tétovázz! Háziorvosi beutaló kell és egy felnőtt kísérete.

2014. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy csak sima agytumor.
2014. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most jött elő, hogy rendbejött az életem, valószínű azért, mert hirtelen egy másik családba kerültem, és lehet, hogy nem volt időm feldolgozni a dolgokat. Pedig nem látszik rajtam, nagyon életvidám vagyok, de gyakori nálam a hangulatváltozás, van amikor egyik pillanatról a másikra. Tudom, hogy ilyen esetekben nem az interneten kell segítséget kérni, hanem orvoshoz kell fordulni, csak gondoltam egy próbát megér, hátha volt már valakinek hasonló és létezik rá más megoldás is.
2014. jún. 4. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül.
2014. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Lehet hogy pánik betegséged van.Annak van ilyen tünete is.De mindenképpen fordulj ezzel orvoshoz,legalább a házihoz,hogy tud merre kell tovább menned ezzel a gonddal.Ne félj,nem lesz semmi baj. :)
2014. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha gondolod írj nekem privátban.Én 14 éve vagyok pánikbeteg.
2014. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez elég nyilvánvalóan NEM pánikbetegség, és nem kell bemagyarázni a kérdezőnek semmi ilyesmit. Valaki már jól leírta, hogy deperszonalizációról van szó.

Érdemes orvoshoz menni valóban, de ha elkezdenek gyógyszerekkel tömni, akkor azt azért kétszer fontold meg, hogy beszeded-e. Jobb, ha olyan szakembert keresel, aki a dolgok forrását akarja megtalálni, nem csak leszedál valamivel.

2015. aug. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!