Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcideg bénulás?

Arcideg bénulás?

Figyelt kérdés
Bell féle arcideg bénulásom van. Kb. 6 hete. Először azt mondták rendbe jön csupán fizikoterápiával, mivel még szoptattam. Elektromos kezelés, masszázs, torna. Volt javulás három hét után, de nem jelentős. Akkor abbahagytam a szoptatást, jött a szteroid (medrol) és akkor kezdtem el szedni a millgammát is, mert addig nem javasolták. Ez még csak egy hete van, de az orvos nem túl bizakodó. Most ezek mellett egy kísérleti kezelést próbálunk ki. Nagyon félek, hogy így maradok. De azért még bizakodok.Van itt olyan, akinek volt arcideg bénulása? Főleg olyanok érdekelnek, akiknek rendbe jött. Mennyi idő alatt, milyen kezeléssel? Akiknek nem jött rendbe, hogy tanultak meg élni vele?

2014. jún. 2. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
nem agyvérzésed volt?
2014. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kivizsgálták, nem agyvérzés. Kérem elsősorban olyanok válaszoljanak, akiknek volt ilyen. :) Köszi!
2014. jún. 2. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyukámnak volt.

Kapott gyógyszereket (Millgammát és másokat is, meg valami szemcseppet is), kellett járnia elektromos kezelésre, masszírozták, tornáztatnia kellett az arcát. Kb. fél év volt, mire rendbe jött.

Eleinte szinte semmit nem javult az állapota, aztán lassacskán elkezdett javulni, de nagyon hosszadalmas volt.

Azon az oldalon azóta gyakrabban fáj a füle és az arcának az az oldala néha "lezsibbad"

2014. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, bíztató. :)


Hasonló válaszoknak örülnék még. :)

2014. jún. 2. 15:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam a neten, hogy ha nem gyógyulna van plasztikai lehetőség. Ha van itt akinek ebben van tapasztalata, az is érdekelne.
2014. jún. 2. 15:17
 6/8 anonim válasza:

Nekem volt arcidegbenulasom, keszitettem egy blogot is, itt elolvashatod a fejlemenyeket [link]

Sajnos a legfontosabb dolog az hogy az elso 24-48 oraban megkezd a kezelest. Ha ez csak 3 het utan tortenik meg akkor a gyogyulas akar 6 - 12 honapig is eltarthat. Vegezz rengeteg gyakorlatot az arcoddal, en peldaul az orromrol megfeledkeztem es az meg mindig nem jott helyre. Sok turelmet es kitartast kivanok !

2014. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Keszitettem egy oldalt is a gyakorlatokkal amiket vegeztem tobb mint 1 honapig napi 3-4x. Rengeteg turelmet igenyel. Angolul Bell's Palsy a betegseg neve, ha igy keresel ra sok mindent talalsz az interneten. Itt a link a gyakorlatokhoz: [link]
2014. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és várok még hasonlókat.
2014. jún. 4. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!