Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz amit a biológia tanárom...

Igaz amit a biológia tanárom mond, hogy minden szénsavas ital, beleértve az ásványvizet is árt a szívnek?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 19:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Nem igaz.
2014. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Mert?
2014. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Mert azt mondta, hogy az ásványvíz is egészségtelen.

Egyáltalán miért lenne ártalmas a szénsav?

2014. jún. 22. 19:36
 4/26 anonim ***** válasza:
Azt tudom,hogy szivinfarktuson átesett emberek közvetlenül az infarktus után nem ihatják.
2014. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Tudtommal az ásványvíz a magas magnézium tartalma miatt lehet káros a szívnek. A szénsav a kalcium beépülését nehezíti a csontokba, így főleg a változó koron átesett nőknek nem érdemes fogyasztaniuk.
2014. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Elvileg nehezíti a szív útját, de én ezt nem tudom hol hallottam.
2014. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Szóval a szív munkáját nehezíti elvileg. :)

2014. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg elmagyarázta, hogy miért gondolja így?

Miből is áll a szénsavas ásványvíz? Vízből és a benne oldott szén-dioxidból (utóbbi vízzel szénsavat alkot). Azt gondolom nem kell magyarázni, hogy a víz miért nem életveszélyes (ésszerű mennyiségekben). A szénsav mit csinál a szervezetben? Egyensúlyi reakcióban disszociál vízzé és szén-dioxiddá. Ha mindez a gyomorban történik, akkor egyszerűen kiböfögjük. Ha a vérben, akkor a szén-dioxidot kilélegezzük (a szervezetnek elég érzékeny szabályozói vannak a légzési perctérfogat beállítására ahhoz, hogy a szén-dioxid parciális nyomása a vérben állandó értéken maradjon). Mellesleg a szén-dioxid tágítja az agyi- és koszorúsereket (ezért kezdünk szédülni, ha túl gyorsan vesszük a levegőt - túl sok CO2-ot veszítünk, és romlik az agy vérellátása). Szóval kérdem én még egyszer: miért lenne rossz a szénsavas víz? Itt nyilván nem a cukrozott vackokra gondolok, amelyek az inzulinszintet felnyomva gyorsíthatják az érelmeszesedést.

2014. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%
Igaz lehet. Ti itt mind biológia tanárok vagytok? Esetleg orvosok? Én pl rosszul vagyok ha sokat iszok belőle, pedig egészséges vagyok. Nemjó sokat inni belőle.
2014. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Te talán orvos vagy, hogy meg tudod mondani, hogy teljesen egészséges vagy? (Csak ha már te is kötekedsz........) ;)

2014. jún. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!