Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni az életemet?

Figyelt kérdés
A gondjaim régre nyúlnak vissza,megpróbálom tömören elmondani. Alkoholista vagyok 22 évesen. A családi gondok,az iskola elől menekültem az alkoholba. Rátaláltam életem nagy szerelmére és sajnos Őt is sikerült belevinnem a rosszba és már Ő is velem iszik. Szinte naponta iszunk vodkát,mint más a teát,mi úgy húzzuk le a pohárból. Egyszerűen felemelő érzés számunkra,ahogyan az égető érzés végig megy a mellkasomon. Az életem rossz irányba halad,többször gondolkoztam már az öngyilkosságon. Nem sikerült még egy szakmát sem szereznem,mert a suliba is megbuktam. (Ez is közrejátszott,hogy elkezdtem inni.) Dolgoznom kéne már,de még szakmám sincs,ezért tovább iszok,hogy a fájdalmat elnyomjam. Viszonylag tehetős családból származok,lehet ez is gond,mert szinte megkaptam mindent,amit akartam,saját kocsit még a jogosítványom megszerzése előtt,albérlet,amit fizetnek,régen szinte majdnem minden nap elvittem a szerelmemet valami étterembe,de már azt sem csinálom. Itthon iszunk. Kb 15 éves korom óta iszok,de mostanában súlyosbodott el ennyire a helyzet. Mit tudnék ellene tenni? Voltam pszichológusnál,de nem igazán segített. Írt fel gyógyszert,de hát így meg a gyógyszerre iszom. Nem tudom megállni,hogy ne igyak. Kétségbe vagyok esve.

2013. dec. 31. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el elvonóra. Illetve akarat kérdése az egész, semmi más. Egy függő nem szokik le a függőségéről, csak megtanul nélküle élni.
2013. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pontosan az kell amit az elsö ir. elvonóra menni. Köreti orvos tud segiteni találni megfelelö intézetet.
2013. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha beláttad, hogy baj van, 22 évesen jó eséllyel újat és újra tudod kezdeni. Én nem elvonót, hanem rehabilitációt javasolnék. Ez ugyan jóval hosszabb távú, de valószínűbb a siker. Szerintem azok alapján, amit írtál, otthon még orvosi segítséggel sem fogsz meggyógyulni.

Őket tudom teljes szívvel ajánlani, a férjem itt gyógyult meg (most pedig mindketten alkohol és drogfüggőkkel és családtagjaikkal foglalkozunk):

[link]

2013. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
B.Ú.É.K Nektek.:)
2014. jan. 1. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:
22 évesen még nem kső a sarkadra állni. Csak akaraterő kérdése, hidd el.
2014. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xeniah ***** válasza:

Mindenképpen segítségre van szükséged. Én ezt ajánlom:

[link]

Egyik ismerősöm itt szabadult meg az alkoholizmusból. A felesége is elkísérte (aki nem volt függő).

2014. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Utolsó kapaszkodó volt ez már nekem. Nagyon köszönöm.
2014. jan. 5. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!