Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak szoknia kell a kezemnek...

Csak szoknia kell a kezemnek a zongorázást? Lehet komoly probléma a dolog mögött?

Figyelt kérdés
Egy ideje klimpírozgatok a zongorán meg ilyen jútyúbos tanulgatásba kezdtem, de felfigyeltem rá, hogy a jobb kezem néha nagyon durván beremeg mikor "bemelegítek" a dologhoz. Egyébként is szokott remegni mindkét kezem folyamatosan elég durván, de ez álgalában nem okoz gondot, az írásom is szép, sőt versenygépírtam is, viszont ez aggaszt. Egyszer egy ismerős kézsebészt megkértem mondjon róla valamit és azt mondta "fogorvosbetegség" tehát amíg nem figyeltem rá mert pl. magyaráztam neki a "tüneteket" addig nem remegett, szóval szerinte pszichológiai... de aggódom hogy neurológiai vagy ízületi probléma lehet és csak nyugtatott. Huszonkét éves vagyok és szeretnék sebészpontos kezet, mert szükség lenne rá a munkámhoz is és a mindennapokban is eléggé zavar. Ha be vagy kifeszítem a kezemet akkor is nagyon beremeg amíg feszesen tartom... Pszichológushoz, neurológushoz, kézsebészhez vagy hova kellene mennem vele? :( Régebben "tördeltem a kezem" de már évek óta nem csinálom és a munkahelyemen ahol két éve kezdtem, bár csak poén szinten de állandóan emlegetik és már elég zavaró...

2014. jún. 23. 17:39
 1/2 anonim válasza:
48%
Kézsebészhez menjél. Ha amit mondd, nem használ, akkor pszichológushoz.
2014. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is sokat tördeltem az ízületeimet és kb. ilyen idősen kezdtek el remegni a kezeim de aztán egyre rosszabbul éreztem magam és a sokadik orvos után kiderült, hogy nem pszichés eredetű a dolog hanem az idegrendszeremet károsítja egy ritka betegség. Tehát én inkább egy neurológust ajánlok.
2014. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!