Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy cukorbeteg vagyok?

Lehet hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja voltam vérvételen, ott azt mondták hogy minden rendben. De nekem gyanús, mert az elmúlt hetekben a hasamon megnövekedett a zsír (mintha a hasam is nőtt volna egy kicsit), illetve nap közben hirtelen el szoktam álmosodni féél-egy órára. Ez olyan álmosság ami nagyon durva, alig tudom nyitva tartani a szemem.

A vérvétel ráadásul csak éhgyomri volt, de tudtommal a teljes képhez kell egyet csinálni utána is úgy hogy ettem valamennyit.


A gond az hogy a háziorvosomhoz nem tudok elmenni mert mire ő rendel addigra én már úton vagyok a munkába. Budapesten hol tudnám ezt megnézetni, hogy van-e valami bajom ilyen téren?



2014. júl. 8. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A cukorbetegek fogynak, nem híznak.
2014. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Étkezés után, amiben van legalább minimum egy nagyobb szelet kenyérféle, esetleg hamburger is jó mert az is szénhidrát és még cukorral is készült a zsemléje, kettő órával utána menj be egy gyógyszertárba és ott megmérik valamennyi aprópénzért (2-300Ft).


Ha 7.8 alatt van, akkor elvileg normális, de ha 4-5 körüli akkor egészen jó.


Szoktak glükóz fogyasztás után terheléses értéket mérni, de a kenyérféléből is szénhidrát szabadul fel és az házi módszernek elfogadható.


"Cukorterheléskor ha az érték 7,9 mmol/l és 11,1 mmol/l közé esik, akkor csökkent glükóz toleranciáról van szó, ami a szénhidrát-anyagcsere egyértelmű zavarára utal. Ha ezt meghaladó értékeket kaptunk, akkor már kimondható a cukorbetegség diagnózisa."


[link]

2014. júl. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nem is tudtam hogy gyógyszertárban is lehet mérni, meg fogom nézni!
2014. júl. 10. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak címek:


[link]


Lehet szűkíteni a keresést régiók szerint.

2014. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Voltam gyógyszertárban most meló után, megmérte a srác, de nem volt semmi. De nem nyugszok, addíg megyek, míg nem találok valami betegséget!
2014. júl. 12. 01:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Az viszont lehet, hogy egyelőre nem a cukorral van problémád, hanem a koleszterined lehet magas mert talán keveset sportolsz. A hasi elhízás, főleg ha körben úszógumi szerűen növekszik, az elég veszélyes rizikó tényező. Abból alakul tovább a kardiovaszkuláris probléma, ami a szív ereinek beszűkülését jelenti és lassan szívinfarktushoz vezethet majd idővel.


Ennek elkerüléséhez sokat kell kiadósan sportosan mozogni. Pl én bringázok. Eleinte minden évben 10-20 km-el kezdem és a végén 80 km körüli távot tudok könnyedén megtenni. Ezzel égetem a koleszterint. mellé szedek CLA vagy halolaj kapszulát napi legalább kettő alkalommal, de van amikor többször, mert a szememben a korábbi magas vércukor szint miatt érszűkülési folyamatok kezdődtek, aminek látási katasztrófa lehetne a vége. Most napról napra látom, hogy az "a sötét folt", a rossz vér ellátású terület egyre csökken. Másfél havonta járok szemészeti kontrollra.


Ronda egy betegség ez a cukorbaj. Ráadásul drága is, ha vigyázni akarok magamra!


Viszont az elhízásból kialakulhat ilyen probléma bárkinél, főleg ha a családban volt ilyen a felmenőknél, akkor különösen vigyázni kell..


Szerintem sportolj, diétázz olyan formában, hogy ne egyél olyan élelmiszert amiben hidrogénezett olajok vannak, ne nagyon egyél sok állati zsírt. Persze néha kevés nem árt, de van aki minden nap szalonnát eszik és nem mozog semmit. Ott szinte progamozva van az érkatasztrófa.


Az őreg parasztbácsik kimentek kapálni és a földre minden nehéz munkát végezni, persze, hogy semmi nem ártott nekik.

A mai ember, megfelelő mennyiségű sportolással tudja pótolni ezt a mozgás hiányt.


Az azért semmiképp nem ártana, ha elmennél a körzeti orvoshoz és elmondanád neki amit itt leírtál és általános vérvizsgálatot kérnél tőle, amiben koleszterin és cukor vizsgálat is van. Aztán ha magas a koleszterin, ami valószínű ha hasra hízol, akkor ad neked valamilyen csökkentő gyógyszert rá. Az önmagában nem sok, de a korlátozott cukor bevitel és a koleszterin szegény étkezés, na meg főleg a sok intenzív mozgás eegyütt jelent nagyon sokat. A hasad le fog menni ha be áll az energia bevitel és felhasználás közötti egyensúly és frissebb, könnyebben mozgó leszel a sporttól mert a zsír lemegy és robbanékonyabb izmokat növesztesz.


Szerintem ez a természetes mozgáshiány és a többlet fel nem használt energia és az "elhízást okozó rossz zsír" bevitel lehet a baj.


kb mennyi éves is vagy?

2014. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hali! Nem vagyok orvos, de a testépítést hobbi szintem már 12 éve űzöm, és nem is tervezem abba hagyni. Ezen kívül úszok, meg focizgatok, stb. A hasi zsírt úgy értettem hogy a hasizmaim fölött elkezdett több zsír jelen lenni (meg a derekamon körbe is egy kicsit), magyarul nem látom a hasizmaimat úgy mint 2 hónapja. De akkor is van valami, bár vérvételen voltam, kb. 3 hónapja, akkor nem volt semmi extra. Amúgy is igyekszek figyelni a helyes táplálkozásra a sport mellett, a testépítés ezt meg is követeli. Magyarul, rizs+brokkoli, + szárnyasok, teljes kiőrlésű gabona, no alkohol / cigi / drog. Ami gond az a relative magas cukorfogyasztásom, ezt igyekszem lecsökkenteni... Huh. Meglátjuk. Köszi amit írtál! 29 / f
2014. júl. 12. 23:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Ehhez a korhoz jól csinálod amit teszel, csak tényleg a cukrot lenne érdemes kicsit visszább fogni. A zsíros ételeket is lehet csökkenteni. Persze néha lehet enni cupákos-zsíros pörköltet is és néha szalonnát is lehet sütni. Ha nem túl sűrűn teszed ezzel nincs semmi gond, de ilyesmit nem túl gyakran. Ez általánosságban mindenkinél így kellene hogy legyen ahogy leírtad. Ez szerintem mintának is tekinthető.
2014. júl. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!