Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudhatom biztosan,...

Honnan tudhatom biztosan, hogy cukorbeteg vagyok-e?

Figyelt kérdés

Neten olvasott és bioszórán tanult tünetek nagy része igaz rám.. Kivéve a fogyás rész. Nem merek orvoshoz menni. :/

17L


2014. máj. 27. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
éhgyomri ill. terheléses vércukor mérésből kiderül. ha tényleg cukorbeteg vagy minél előbb el kell menni, mert ha nem mész el bekómálsz.
2014. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:

némelyik patikában lehet kérni vércukor mérést.

nézz körül a lakóhelyeden, és kérdezd meg a patikát, patikákat. beszéld meg velük, hogy reggel éhgyomorra csinálhass egy szürést. ennyi :-)

aztán itől félsz? ha baj van, orvosolni kell. ha nincs, akkor meg kár parádézni és feleslegesen félni.

2014. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
vérvizsgálat. Vagy cukorbeteg ismerőst megkérni hogy ha van cukorszintvizsgáló-újjlyukasztó készüléke engedjék meg hogy kipróbáld. Én a háziorvos- labor módszert javaslom biztosra.
2014. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mersz orvoshoz menni? A szövődményeit is elolvastad? Hogy megvakulhatsz, lebénulhatsz, tönkremehet a veséd, idegrendszeri szövődmények stb?

Ha neked ezek jobban bejönnek, akkor hajrá... A legtöbb rákos is az ilyen hozzáállás miatt jut el túl későn orvoshoz.

Legalább a Taigetosz még működik...

2014. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, legnagyobb valószínűséggel csak pánikolsz. Ilyen fiatal korban az abszolút inzulinhiánnyal járó I-es típus jellemző, amit nem lehet nem észrevenni. Viszont nyugodtan elmehetsz egy ingyenes vércukormérést végző patikába pl. Teljesen korrekt diagnózist az adna, ha cukorterheléses vizsgálatot végeznének. Pontosan mit vettél észre magadon, ami miatt megijedtél?
2014. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hát, ezeket a tünetekei a cukorbetegségnek:

-Kimerültség - megvan!

-Látászavarok - enyhén, néha homályosabban látok, de nyáron voltam látásvizsgálaton, tökéletesek a szemeim

Kóros szomjúság - hát sokszor vagyok szomjas, de nem tudom mennyire kóros

Testsúlycsökkenés - ez nem.. :) (sajnos.. :D)

Gyakori vizeletürítés - elég sokat járkálok ki...

Visszatérő gombás fertőzések - ömm, ha nem is olyan gyakran, de voltak már


Elvileg vashiányom van, amire szedtem is valamit, de attól hasmenésem és székrekedésem is volt (váltakozva), úgyhogy abbahagytam.. Majdnem két éve tart ez az állapot. Folyton rosszul vagyok, szédülök, nagyon hamar kimerülök, egy emelet lépcsőzés után a fejemben érzem a szívdobogásomat.

Sokszor ha rosszul vagyok, akkor eszek egy csokit, vagy valami cukros üdítőitalt és akkor jobban leszek. :S Ezért gondoltam cukorbetegségre.

2014. máj. 27. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Elmész orvoshoz, aki elküld laborvizsgálatra, majd ott kiderül, hogy az vagy-e vagy sem. Ránézésre senkiről nem lehet megmondani, hogy cukorbeteg-e. Csak a véredből derülhet ki. A felsorolt tüneteket okozhatja cukorbetegség, de más is. Ha nem vizsgáltatod ki, sosem fogsz rájönni, mitől van.
2014. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!