Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy olyan anyajegy...

Hogy néz ki egy olyan anyajegy amelyik melanoma gyanús?

Figyelt kérdés

nem tudom mennyire érthető a kérdésem, szal:

Az lenne a kérdés hogy egy melanoma gyanús anyajegy hogy néz ki? Az anyajegy körül van egy fehér kör, az lehet gyanús? (születésem óta olyan és velem együtt nő) és a nagyon kitüremkedő?

Az hogy nőnek rajtam az anyajegyek folyamatosan az is lehet előjel? Olyan helyen nőnek ahol nap nem éri őket.


2009. jún. 26. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos én nem vagyok bőrgyógyász,de még az is azt mondaná h ne itt kérdezd meg hanem menj el a rendelőjébe.Hogy jó vagy rosszindulatú az elváltozás azt tudtommal szövetminta vétel után tudják pontosan megállapítani.Akármilyen kétséged van,menj el az orvoshoz.
2009. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor gyanús az anyajegy, ha megváltozik a színe és a formája, sötétebb, durva felületű lesz, és nem kerek.

A fehér körről még nem hallottam, de nem is vagyok orvos.

Legjobb, ha bőrdokihoz mész, ami ajánlott minden évben 1x!

2009. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is rengeteg anyajegyem van, van 2 amibe folyton belekapok és véreznek :S voltam velük bőrgyógyásznál, megnézte őket, azt mondta nincs semmi baj. de én még így is félek. minden évben egyszer érdemes elmenni bőrdokihoz és megnézetni:)napozni, szolizni nem nagyon szabad, stb. :) gondolom ezeket ugyís tudod.
2009. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!