Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A mandulagyulladás képes 39...

A mandulagyulladás képes 39 fokos lázat okozni?

Figyelt kérdés

2 napja kezdődött, először csak torokfájás, rossz közérzet, hidegrázás 37,5 - 38,5 fok közötti láz, meg minden ízületem, főleg a hátam fájt!

Orvoshoz elmentem, mandulagyulladást diagnosztizált!

Ma már alig megy lentebb 39-39,5-ről a lázam. Algopirinnel is max 1 fokot tudom lejjebb vinni. Normális ez?



2014. júl. 15. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen. Zuhanyozz először nem túl meleg (37 foknál nem melegebb) vízzel, és fokozatosan egyre hidegebbel. Az valamennyire leviszi.

Remélem, kaptál antibiotikumot a manduládra. Ha nem, sürgősen keress fel egy másik orvost. Ha kaptál, 1-2 nap, és jobban leszel.

A manduládra pedig gargalizálj sós vízzel.

Ne igyál hideget és meleget (langyos a legjobb), és kerüld a kamillateát, mert szárít.

2014. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Képes. Lázcsillapításra nem elsősorban Algopyrin megfelelő, hanem Rubophyen vagy Panadol és hasonlók.
2014. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tud. Ne csak gyógyszert szedj a láz miatt. Vizes borogatás, hűtőfürdő is kell ilyen magas láznál. Azok segítenek levinni.
2014. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot remélhetőleg kaptál.

Egyébként pedig igen, még egy sima vírusos fertőzés is tud ilyen magas lázat okozni, mandulagyulladás, amit meg általában bakteriális fertőzés okoz, az meg pláne.

Amúgy nyugodtan szedj lázcsillapítót és köztes időben pedig hűtőfürdő! Az leviszi még jobban.

2014. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tud. Nekem 40 fokos volt, korhazba is kerultem, mert nem hasznaltak a gyogyszerek.
2014. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, épp most engedem a hűtőfürdőt! Fél óráig tart a gyógyszer hatása, után elindul vissza a láz! Kaptam Antibiotikumot persze, de ezt a lázat valahogy nem viselem jól! Meg meg is vagyok ijedve, mert nem igazán volt még nekem 38,8 felett a lázam. 28 éves férfiként le kellene gyűrnöm az ilyeneket!
2014. júl. 15. 12:41
 7/14 anonim válasza:
Én 30 éves ffi vagyok és én se tudtam simán legyűrni a mandulagyulladást. Antibiotikum, hűtőfürdő, és Kalmopirin lázcsillapításhoz. Csak a 4. napon javult az állapotom, addig 39 fokos láz és hőemelkedés váltogatta egymást, már-már úgy tünt be kell feküdjek a kórházba. Nem szabad félvállról venni. Szövődménye is lehet, ha nincs rendesen kikezelve.
2014. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 jonymex válasza:
Ha màr szeded az antibiotikumot, és annak ellenére is ilyen magas a làzad akkor menj vissza sürgőssen a dokihoz.Nekem ugyan ez volt, a doki azt mondta hogy mandulagyaulladàs...aztàn két napig szedtem az antibiotikumot, és 39-40 fok között mozgott a hőm. Vissza mentem, kórhàzba kerültem, és kiderült hogy agyhàrtyagyulladàsom van. Ne ijedj meg, neked biztos nem az van, de ez a magas làz nem normàlis, nem hiszem hogy csak sima mandulagyulladàs van...menj vissza a dokihoz!!
2014. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Még most kezdtem az Antibiotikum szedését! Ma reggel vettem be a 2. szemet! Kicsit várok még vele!
2014. júl. 15. 14:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztos lejjebb megy majd. De tényleg borogasd is magad.

Pihenj, feküdj, mert ha csinálsz valamit, attól is magasabb lesz.

Igyál sok folyadékot, mert nagyon könnyen ki lehet ilyenkor száradni. (víz, langyos tea)

2014. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!