Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet vakbelgyulladas, vagy...

Lehet vakbelgyulladas, vagy esetleg valami mas?

Figyelt kérdés

Ma reggel (07.19) iszonyatos hasgorccsel ebredtem, szinte mar konnyeztem. Sehogy nem volt jo. Fekudtem az agyon, lelogtam az agyrol, fekudtem a foldon, feltettem a labam. Anya adott nospat, attol enyhult egy kicsit.. majd egy orara ra megint erosodott. eloszor koldoktaji eros fajdalmam volt.. majd lehuzodott az alhasra. Most pedig (nyomasra) faj a koldoktaj, viszont a jobb oldali bordaiv alatt vegig korben az alhas vonalaban folyamatos a fajdalom, mozgasra fokozodik. ulni is nagyon kellemetlen.

reggel enyhe hasmenesem volt, haromnegyed12-kor pedig ujabb hasmenes. azota semmi. az urites fajdalommal jar (ez mindket uritesre vonatkozik).. fel vagyok puffadva, nem tudom kihuzni magam, gornyedek. Segitsetek NORMALIS valaszokkal! koszonom!



2014. júl. 19. 19:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni, hogy nincs valami jo etvagyam, keveset eszek. Ma meg igazabol nem sok mindent ettem. Amihez nekikezdtem, arrebb is tettem, mert egyszeruen nem tudtam megenni..
2014. júl. 19. 19:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem vakbélgyulladás, hanem valami bélfertőzés (esetleg vírusos). Bolus adstringens, Carbo activatus, diólevél tea, fekete tea, lehetőleg koplalás (legfeljebb háztartási keksz, reszelt sárgarépa, főtt krumpli). Ha láz is jelentkezik, akkor orvoshoz kell fordulni, mert esetleg valami ételtől származó bakteriális fertőzés.
2014. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

EZ SIMÁN LEHET vakbélgyulladás. Kérdező, menj ügyeletre, MOST! Ha tényleg az van neked, akkor ezt tekintsd úgy, hogy életet veszélyeztető állapot. Nincsen arra akárhány órád, hogy bolus adstringenssel meg diólevél teával próbálkozz.


Orvos ha azt mondja, hogy nincs vakbélgyulladásod, akkor majd próbálkozz akármivel!

Tipikus tüneteket írsz le! ÜGYELET!

2014. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon felek a vakbeltol, tenyleg nagyon faj. gondoltam mar epere is.. baratom nyugtat, hogy nem lesz semmi baj.. de valoszinu, hogy az orvos donti el, mi lesz ebbol.. mert ezt nem fogom birni.. sehogy sem jo.. ma egesz delutan a konyhaban voltam es sutottem.. de sokszor meg kellett allnom es csak a hasamat fogtam.. a nospa sem er sokat, 2,5 oraig enyhiti a gorcsoket. felek a mutettol, de ha kell, kes ala fekszek.. :/
2014. júl. 19. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne tépelődj már. Öltözz, és gyerünk ügyeletre MOST! NEM HOLNAP!
2014. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a bélelzáródás sem kizárt, ami megint csak azonnali orvosi segítséget követel.
2014. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenki valaszat!:)

Szerencsere semmi komoly bajom nincs. De rajottem, hogy mitol voltak ezek az eros gorcseim:) Gorcs elotti nap olyanokat ettem, amik nem igazan birtak egymas tarsasagat.. Kezdtem egy oszi barackkal majd egy kopaszbarackkal.. arra nem gondoltam a nap folyaman, hogy miket ettem, megeheztem egy kis tejfolos uborkasalatara.. abbol is bekajaltam :D eredmenye az 1 napos hasgorcs es 2 napos hasfajas, hasmenes es etvagytalansag.. Szoval ne probaljatok ki, milyen ez a trio, mert nem jottok ki jol belole :D (azota ra se birok nezni a barackra, de uborkat mar ettem, de azt sem tejfolosen.:D )

2014. júl. 25. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!