Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A genitális herpesz csak a...

A genitális herpesz csak a hiv fertőzöttek betegsége?

Figyelt kérdés
Sajnos idén márciusba jött ki nekem legelőször ez a betegség. Az óta most júliusba is kialalult pár pötty. Olvastam pár cikket erről és némelyik a HIV tüneteként említi.

2014. júl. 20. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. A genitális herpesz a HIV-től totál független betegség. Azért járhat esetleg együtt AIDS-szel, mivel annak a jellemzője pontosan az immunvédelem elvesztése, így különféle betegségeket könnyebben el lehet kapni úgy.
2014. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel elkaptam, kell féljek, hogy HIV fertőzött vagyok?
2014. júl. 20. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Félni nem kell, el kell menni egy nemibeteg gondozóba vagy a háziorvos által ajánlott más laboratóriumba, ahol a legkorszerűbb módszerekkel megvizsgálják a véred. Viszont a genitális herpesz sajnos nem kiirtható és az ember a partnerét is megfertőzi vele, sőt a leendő gyerekét is.
2014. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor is megfertőzné a babám, ha császárral szülnék?
2014. júl. 20. 13:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a mostani páromtól kaptam el. Nem tudta mi az és pár nap után el is múlt neki, ezért nem ment el orvoshoz egyszer se. Ezt is akkor tudtam meg, mikor nekem kijött ez a betegség.
2014. júl. 20. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!