Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyógyulás antibiotikum nélkül?...

Gyógyulás antibiotikum nélkül? (megfázás)

Figyelt kérdés

1-2 napja a torkom egy kicsit be van gyulladva, de alig lehet érezni, az orrom is csak néha bedugul egy kicsit, de az se vészes.

Viszont tegnap 37-38,2 között ingadozott a hőemelkedésem, de könnyen lement. Ma reggel 37,7-el ébredtem, de a torkomon alig érzek valami kis enyhe gyulladást. (A manduláim enyhén be vannak duzzadva). Ha nem muszáj, nem mennék el orvoshoz, mert nem szeretnék megint antibiotikumot szedni (idén elég sokat szedtem, de pár hónapja nem voltam beteg egyáltalán).



2014. júl. 21. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban, egyéb egészségboltokban lehet kapni propoliszt. Olvass utána, ez egy természetes "antibiotikum", a méhek szorgos munkájának köszönhető. :)
2014. júl. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nanoezüsttel jó öblögetni, orrba felszippantani.

Lehet sós, szódabikarbónás vízzel is öblögetni, glycosept is jó. Én mindet összekeverve szoktam öblögetni.

Ezen kívül sok gyógytea inni az öblögetések előtt szintén ajánlott. Pl. menta, hársfa, bodzavirág, kakukkfű, citromfű...

2014. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Máshol is olvastam, hogy a sós oldatos gargalizálás jót tesz, fél evőkanálnyi só egy pohár langyos vízben.

Neki is álltam, de nagyon lassan fogy, biztos, hogy nem fogom tudni elöblögetni az egész pohárral, az baj?

2014. júl. 21. 10:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig csináld, míg bírod. :) És lehet többször is.
2014. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen náthás tünetek 90%-át vírusok okozzák (melyekre sehogy se hat az antibiotikum), szóval erre antibiotikumot adni óriási felelőtlenség, mert csak az antibiotikum rezisztenciát növeli.


Erre jók a tipikus népi gyógymódok: pihenés, sok meleg tea, méz, kamilla stb...

2014. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ötösnek minden szava korrekt. Ilyen kis megfázáshoz nem kell se propolisz, se nanoezüst (bár a propolisz amúgy tényleg jó). Pláne nem antibiotikum. Antibiotikum csak akkor kell, amikor baktériumos felülfertőzést kell kikezelni vagy megelőzni.
2014. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly decemberben voltam beteg, az orvos felelőtlenül antibiotikumot irt fel, elkezdtem szedni, egyre rosszabbul éreztem magam, kb. 2 nap mulva mindent kihánytam. Azóta csak C-vitamin, Béres Csepp, és semmi bajom! (kopp-kopp-kopp)
2014. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, mondjuk ettől még nem lesz felelőtlen az orvosod. Az, hogy előjött nálad egy mellékhatás, az nem a doki hibája. Ettől még az antibiotikum felírása lehetett jogos.
2014. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na változott a helyzet, már nincs se hőemelkedésem, se lázam, viszont a torkom egy kicsit jobban fáj.
2014. júl. 22. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!