Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Más is van úgy vele, hogy ha...

Más is van úgy vele, hogy ha egy vírus, vagy akármilyen betegség, , megfázás"során taknyos lesz, antibiotikum nélkül nem gyógyul ki belőle?

Figyelt kérdés
Nálam mindig ez van és egyre jobban idegesít,mert az antibiotikum is olyan,hogy előbb-utóbb immunissá válik rá a szervezet és akkor ha nagyobb baj van,mi fog segíteni...?És persze,azt leszámítva,hogy elpusztítja a baktériumokat,elpusztít még sok mást is,amit nem kéne.Viszont!Évi legalább háromszor,főleg suliidőszakban,szeptembertől kezdve mindig sikerül összeszedni valami kis vírust,aminek egy nap alatt elmúlik a torokfájós,legkésőbb két nap alatt a lázas része,DE a takonykór gyógyszer nélkül soha.Legutóbb júniusban voltam ilyen beteg,akkor direkt csak orrsprayt meg ilyeneket használtam,gondoltam,azért se szedek antibiotikumot,nehogy már ennyiből ne lehessen gyógyszer nélkül kimászni...És nem lehetett.Valamelyest,,meggyógyultam",viszont utána még egy hétig pokoli köhögés állt fenn,majd kamatostul visszajött az egész(meg sem gyógyultam),még betegebb lettem,mint előtte.Ekkora már irány az orvos,aki lórúgásnyi antibiotikumot írt fel,öt szem volt csak,de már a másodiknál jelentősen javultam,olyan erős volt...Most ugyanez a helyzet,beteg vagyok és hiába múlt el a torokfájás,meg a hőemelkedés,a takonytól egyszerűen nemhogy szabadulnék,de napról napra több,tele van a fejem,az arcom,fulok meg éjjelente.Tehát megint szedhetem,amit felírt...Normális ez,hogy gyógyszer nélkül nem lehet kimászni belőle?Régen nem volt antibiotikum,mégsem taknyoltak(már elnézést a kifejezésért)az emberek hetekig...
2013. szept. 21. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Régen valóban nem volt antibiotikum, hullottak is az emberek mint a legyek. Valaki megfázott, kapott egy tudőgyulladást aztán annyi volt neki.
2013. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mióta homeopátiázom nem voltam beteg, tudom ajánlani s nincs mellékhatása sem. A természetben is annyi minden megtalálható és régen is használták, de manapság azt nyomják le a torkukon, h gyógysz@r milyen jó, pedig nem minden esetben.

[link]

2013. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van vírusos és van bakteriális fertőzés.

A vírusra nincsen ellenszer, azt az ember szervezete győzi le, vírusos betegségnél csak tünetenyhítő gyógyszereket lehet szedni.

Míg a baktériumoknak van ellenszere, mégpedig az antibiotikum.

Valaki egyből baktériumot kap el, tehát akkor gyógyul meg, ha a baktériumok elpusztulnak az antibiotikum hatására.

Vannak akik először vírusos betegséget szednek össze, amiből pár nap alatt ki lehetne gyógyulni, de ha a szervezet ez idő alatt találkozik baktériummal, akkor felülfertőződik a vírus baktériummal és akkor baktériumok is lesznek a szervezetbe, amik ugye hogy pusztulnak el? Antibiotikum hatására.

Tehát ha te nem jössz ki magadtól betegségekből, csak antibiotikum segítségével, akkor az azért van, mert mindig bakteriális fertőzésed van. Vagy kapásból, vagy mindig felülfertőződsz.

Vitaminokkal és megfelelő étkezéssel erősítheted az immunrendszeredet és ellenállóbb lesz a szervezeted a kórokozók ellen.

Tehát az antibiotikum egyáltalán nem káros és jó, hogy van, viszont csak is indokolt, vagyis egyértelmű bakteriális fertőzés esetén szedhető. És ha valaki szedi is, akkor pedig ez idő alatt mindenképpen szedjen probiotikumot is a bélflórájának védelmében.

2013. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Terminator888 válasza:

Én meg nem szedek antibiotikumot.

Egyrészt a mellékhatásai, másrészt az ára miatt. Harmadrészt mivel van egy csomó idióta orvos, így sokszor egy vírusos fertőzésre is azt írnak fel, ahol meg biztos nem használ.

2013. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!