Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 4 napja folyamatosan lázas...

4 napja folyamatosan lázas vagyok, ebből második napja szedem az antibiotikumot, ez normális antibiotikum mellett?

Figyelt kérdés
Lázcsillapítót bevettem az este de kihánytam ma már nem mertem be venni.

2014. júl. 24. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Előfordul. Mennyi a lázad?
2014. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
38-38,5 ha beveszem a lázcsillapítót 37,7
2014. júl. 24. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán bakteriális fertőzésed van neked?

Mert ha vírusos, akkor nyugodtan szedheted az antibiotikumot, pont annyit ér, mint egy cukorka. Sőt.

2014. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szedd végig az antibiotikumot. Ez a láz még nem olyan magas, hogy meg kelljen tőle ijedni, sőt: kifejezetten hasznos, mert hozzájárul a kórokozók elpusztításához. Ennyi lázat nem kell csillapítani. Ha 38,5 fölé megy, akkor bevehetsz még lázcsillapítót.
2014. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom milyen,de elég sz*rul vagyok napok óta és nem javulok a tüdőmet is majd kiköpöm annyira köhögök,de sajnos helyettesítő doki volt mikor mentem az meg hát..éppen megvizsgált de oda se figyel mit mondtam sajnos a háziorvosom éppen nyaralni van én meg pont akkor vagyok beteg mikor nincs mekkora pech.
2014. júl. 24. 23:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Van köhögés csillapítóm azon gondolkozom h bevegyem e h tudjak aludni,de nem merem mert ezt a múltkori antibiotikumhoz adták még télen vmikor.
2014. júl. 24. 23:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne vedd be, köhögéscsillapítóból többféle van (hurutos és száraz köhögésre más való), és ha nem a megfelelőt veszed be, még ronthat is a helyzeten. Az antibiotikumot a doki írta fel?
2014. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány napos antibiotikum? Ha csak 4-5 napos, akkor várd ki a doboz végét, és ha nem leszel jobban, menj vissza. Ha hét napos, akkor hamarabb is, hogy meghallgassa, hogy köhögsz. Vagy hamarosan jobban leszel, vagy pont nem ez az antibiotikum kell, vagy vírusos, de az meg magától meggyógyul, csak pihenni kell. Ugye nem dolgozol?
2014. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!