Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyik jó ismerősöm daganatos...

Egyik jó ismerősöm daganatos beteg . Nemrég derült ki azóta kapott egy kemoterápiát. Találkoztam vele és megpuszilt . Ez veszélyes rám?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy vigyázni kell .Ha valaki kemot kap akkor a közelükben lévőkre veszélyes a kemo. Kb.1-2 hónapja kapta.
2014. aug. 12. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt is elolvastad, hogy mégis, miképpen veszélyes a kemó rád nézve? Egyáltalán, olvastál arról, mi is a kemoterápia?

Nem-nem fertőz. És a rák sem fertőz.

2014. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen daganata van?
2014. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagymértékű besugárzás elméletileg veszélyes lehet kisgyerekekre, állatokra. De kemo semmiféle képen sem, keress rá mit jelent, mielőtt ilyeneket kérdezel.
2014. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz sugárfertőzést kapni. Semmit nem fogsz elkapni. Párom mamáját is kemózzák mostanában és senkinek semmi baja tőle.
2014. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pár napig veszélyes csak, és főleg csecsemőkre, terhesekre. 2 hónap alatt már régen kitisztult.
2014. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ember vizelettel meg izzadással szabadul meg a kemoterápia egy részétől is, így ez veszélyes lehet másokra. Valójában nem szabadna a kemoterápiás idő után pár napig, sima wc-re se menni, mert erősen mérgező a vizelet is, de ezt nyilván nem lehet megvalósítani, emiatt sehol nem tartják be.


Kaptam is kemót, egyetemen is tanultam ilyenekről.

2014. dec. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a nagymértékű besugárzás a veszélyes másokra, hanem amikor radioaktív anyagot juttatnak a szervezetbe pl.pajzsmirigy vizsgálat, PET, akkor azok az anyagok lehetnek veszélyesek.
2014. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem, nem veszélyes. Egyáltalán nem.

Bírom, hogy mindenki itt húzódik, hogy jajjj rák meg ugye nem kapom el? Miért kapná el bárki is? Aki meg rákos, büszkének kell lennie, mert egy harcos.

2015. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!