Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a neve annak a betegségnek,...

Mi a neve annak a betegségnek, amikor a beteg fél kilépni az utcára, fél emberekkel találkozni és legszívesebben csak otthon maradna mindig?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 21:26
 1/7 anonim válasza:
az Agorafóbiára gondolsz?
2014. aug. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Pánikbetegség.
2014. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsit utánaolvastam és azt hiszem, nem erre gondoltam.

"Az agorafóbiások rettegnek minden olyan helyzettől, ahonnan nem tudnának könnyen kiszabadulni, vagy szükség esetén nem kapnának segítséget, tehát félelmeik alapjául szolgálnak a szűk és körbezárt helyek, mint például a busz, a lift vagy a metró, illetve a minden irányban nyitott térségek, mint a tengerpart vagy rét."

Én arra gondoltam, hogy egyszerűen nem akarnak után mutatkozni, nem akarják elhagyni az otthon biztonságát.

2014. aug. 5. 21:33
 4/7 anonim válasza:
Szociális fóbia?
2014. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 t_GaRami_a ***** válasza:
Az, pánikbetegség. Az agorafóbiának is köze van hozzá, ha mondhatom így, akkor az egyik ága, vagy mi, de nem tudom pontosan, hogy szokták-e ezt mondani.
2014. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 5-év alatt ha 20-szor kint voltam az utcán talán sokat mondok és akkor is általában csak este.Szedtem sok fajta gyógyszert de semmit nem használtak:(Pontos diagnozist mégsem álitott ki az orvos ezért mindig más fajta betegséggel kezeltek.Ráadásul nálam még a kiváltó okot is tudták.
2014. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elárulod, mi volt a kiváltó ok?
2014. aug. 5. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!