Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha szorulásom van akkor az...

Ha szorulásom van akkor az segít? Ha reggelire megittam egy kávét, sok vízet iszok, savanyú káposztát ettem, majd délután szőlőt eszek. Illetve paradicsom, paprikát és uborkát eszek majd hússal és kenyérrel. +bevettem egy hashajtót.

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Tolj be két egy natúr joghurtot, az pár óra alatt rendbe teszi a bélműködést!


Ha többször előfordult már ez a problémád, akkor jobban oda kell figyelned az étkezésedre, kevesebb csoki, kakaó, műzli, stb. és több folyadékot, rostot kell fogyasztanod.


A hashajtók általában nem a székletet lazítják /pl. guttalax/ hanem a vastagbélben felszívódva ingerlik azt és ennek hatására indul meg a székletürítés. Tehát attól még nehezebb lesz.. A betegtájékoztatóban benne van, hogy ez milyen hashajtó, ingerlő hatású, vagy székletlazító, erre azért nem árt figyelni. Meg a hashajtóknak is kell kb. 5 óra, mire kifejti hatását, általában este lefekvés előtt kell bevenni, így reggel máris lehet menni tőle... Ha most vetted be, 5-6 óra körül számíts bármire is...

2014. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!