Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszios vagyok?

Depresszios vagyok?

Figyelt kérdés
Volt egy kezdodo kapcsolatom egy sraccal par honapja o elmondasa szerint szeretett de en valahogy nem tudtam megszeretni es ezert ellenem fordult. Mindennap kenyszeritett dolgokra, nagyon csunyan bant velem hol szavakkal, hol fizikailag bantalmazott (nem megvert de eroszakoskodott)..a vegen mar annyira ellenem fordult hogy megakart kinozni, (szerintem meg olni is) nem birtam sokaig el kellett mondanom valakinek..elmondtam baratnomnek o meg az o baratjanak es ketten segitettek nekem es eltunt az eletembol. Utana feltem kimenni az utcara miatta, idegroncs voltam, nem aludtam, nem ettem aztan ez igy szep lassan elmult de azota mindennap rossz kedvem van, boldogtalan vagyok, egyedul erzem magam,vagdosom is mar egy jo ideje magam, van hogy napokig nem eszem, van hogy mindent felfalnek neha ramjon a sirogorcs. Nem tudok semminek orulni,az ongyilkossagon jar az eszem es neha azt gondolom hogy jobb lett volna ha akkor megol. Ezeket nem akarom egyaltaltalan elmondani szuleimnek mert megakarom vedeni attol oket hogy megjobban aggodjanak ertem esetleg orvoshoz kuldjenek (megint). Viszont valahogy megszeretnem tudni hogy depresszios vagyok-e?! Segitsetek! 15/L

2014. aug. 18. 02:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Vélhetően az vagy + poszttraumás stressz,

Érdemes lenne elmenned pszichológushoz (a pszichiátert nem ajánlom, mert teletöm gyógyszerekkel). Nekem is segített (én is vagdostam magam elég csúnyán, plusz depresszió pszichológus ÉS pszichiáter által megállapítva), plusz egy olyan ember, akivel mindent meg tudsz osztani. :)

Sok sikert a gyógyuláshoz. :)

2014. aug. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszodat. Mellesleg gratulalok, hogy kilabaltal ebbol. Szakembert nem szeretnek egyenlore keresni, nem szeretnem hogy barki is megtudja egy emberen kivul neki mindent elmondtam, segitett is csak most kisse rossz a kapcsolatunk es nem mellesleg ez is nyomaszt.
2014. aug. 18. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is úgymond "kényszer" hatására mentem el, és sosem gondoltam volna, hogy segít. Érdemes belevágni. Nagyon szkeptikus voltam, de már az első alkalommal olyan dolgokról világosodtam fel, hogy azt hittem, köze nincs az eredeti problémához, pedig van. Nekem tényleg sokat segített, de természetesen a te döntésed. Én csak elmondtam, hogy nem kell félni tőle, és ha jó szakembert fogsz ki, akkor segít.

Én most is gondolkozok rajta, mert beütött a csőd (csak most nem vágom magam, hanem harapom és karmolom), mert ide most még a tesóm is kevés. Sajnos. De lesz jobb is, ebben biztos vagyok. :)

2014. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom. A te reszedrol pedig sajnalom, remelem hamar kilabalsz ebbol. Jobbulast!:)
2014. aug. 18. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapból rühellem a psichológusokat. Nehogy má' az ÉN problémámat más oldja meg helyettem, és ezért még fizessek is neki!

De a te esetedben én is azt tanácsolom, hogy keress meg egyet.

2014. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben,koszonom. Szuleim nem tudnak rola esetleg valami frappans otket hogy hogy mondhatnam el?:/
2014. aug. 19. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Őszintén, és minél előbb. Minél tovább húzod, annál nehezebb lesz. Ess túl hamar rajta. Gondold át, ha neked lenne gyereked, te is örülnél, ha bízna benned a gyermeked, és szeretnél tudni róla. Nem?
2014. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom. Es igen, de az a baj hogy en vagyok az egyetlen no anyan kivul a csaladban es nem is foglalkozik velem, igazabol sose volt velem elfoglalva. Mindent megtett ha valami nagyobb betegsegem volt de peldaul ha kissebb koromban rosszul ereztem magam, megvoltam fazva nem vitt el orvoshoz csak ha mar tenyleg "mosott hulla voltam" es igy persze a gyogyulas is tovabb tartott. Most is barmit mondok nem figyel ram..es ezert nem igazan akarom neki elmondani. Igazabol soha semmit nem mondtam el neki mert mindig en voltam a rossz es nem segitett.
2014. aug. 19. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!