Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van valaki, akinek kemoterápia...

Van valaki, akinek kemoterápia után elfeketedtek a körmei?

Figyelt kérdés
Mellrák miatt kemoterápiát kaptam. Már a második után el kezdtek feketedni a körmeim. Jeleztem az orvosnak, de nem reagált rá. Két hete volt a műtétem és most még jobban beindult a körmeim elfeketedése, most már a lábujjaimon is. Ez normális melléktünet? Egyre erősebb fekete színűek, nagyon feltűnő, észreveszik a villamoson, mikor kapaszkodok.

#elfeketedett-körmök
2014. aug. 22. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tudom beszélsz-e angolul, de itt leírják, hogy a kemo mellékhatásaként "normális".


[link]

2014. aug. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem érted ami le van írva, akkor lefordítom a tanácsokat hogy elkerüld a fertőzéseket a körmeid miatt, ha az orvosod nem reagál semmit a problémádra.


Vád rövidre őket, ne rágd se a körmöd, de a körömágyat.

Ottohni munkák közben használj védőkesztyűt.

Használj körömerősítő lakkot, lehetőleg olyat, amit már koorábban használtál (nehogy allergiás reakciód legyen).

Használj körömápoló krémet, hogy ne legyenek szárazak.

Ne legyen sokáig vízben a kezed. Ne ázzon ki.

Ne menj manikűröztetni, ne használj műkörmöt.

Ha bármi jele van benőtt körömnek vagy gyulladásnak, mindenképp fordulj orvoshoz.


Némelyiket ezek közül biztos ismered, de hátha segít egy kicsit.

2014. aug. 22. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a fordítást is. Nem jelent problémát számomra az általad leírtak betartása, mert alapból ezek a dolgok természetesek számomra. Csak nagyon csúnyák így feketén a körmeim. Azért nem lakkozok nagyon rég óta, mert a körmök egészséges állapota utal a test egészségére is. Arra lennék még kíváncsi, hogy ez a feketeség eltűnik valamikor az életben?
2014. aug. 22. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
ahogy így olvasgattam a témában azt szokták írni, hogy "addig nincs teljes gyógyulás, míg az utolsó rossz köröm le nem törik"... ez alapján el tűnik majd, főleg mivel azt írják, hogy a gyógyszerek miatt van, ami lassan, de idővel kiürülnek a szervezetből, a körmöd pedig folyamatosan nő...
2014. aug. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy nem magában a szarukörömben van az elfeketedés, hanem a körömágyban. Tehát hiába nő a körmöm, a feketeség ugyan úgy megmarad.
2014. szept. 5. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!